حمله طالبان به مرکز ولایت لغمان؛ رییس ستاد ارتش: نیروهای امنیتی در حال پیش‌روی هستند

۸صبح، کابل: جنگ‌جویان گروه طالبان ناوقت روز یک‌شنبه، دوم جوزا، یک رشته حملات گسترده را بر شهر مهترلام، مرکز ولایت لغمان آغاز کردند. رییس ستاد ارتش که جنگ در شهر مهترلام را رهبری می‌کند، می‌گوید که نیروهای امنیتی در حال پیش‌روی هستند.

محمدیاسین ضیا، رییس ستاد ارتش می‌گوید که از دو روز به این سو تهدیدات امنیتی در برخی نقاط لغمان به دلیل مشکلات فنی و تبلیغات به وجود آمده بود، اما با رسیدن نیروهای تازه نفس وضعیت تغییر کرده است. او می‌گوید که نیروهای امنیتی در مسیر راه‌های مهترلام و علینگار عملیات می‌کنند. رییس ستاد ارتش گفت که امنیت شهر مهترلام تأمین شده است و هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

رییس ستاد ارتش می‌گوید که حمله طالبان بر مرکز ولایت لغمان عقب زده شده است

رحمت‌الله یارمل، والی لغمان می‌گوید که با رسیدن نیروهای تازه وضعیت در شهر مهترلام و ولسوالی‌های ولایت لغمان رو به بهبود است. او به مردم اطمینان می‌دهد که با رسیدن نیروهای تازه نفس، وضعیت تغییر کرده است و نگران نباشند.

والی لغمان افزود که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی تلفات سنگین به طالبان وارد شده است و در حال حاضر عملیات به سوی ولسوالی‌های علیشنگ و علینگار جریان دارد.

درگیری در شهر مهترلام با حمله طالبان به پوسته‌های کمربندی شهر آغاز شد. گفته شده است که چند پوسته به دست طالبان افتاده است.

شاهدان درگیری می‌گویند که جنگ تا محوطه زندان مرکزی لغمان رسیده بود، اما مدیر زندان می‌گوید که نیروهای امنیتی در اطرف زندان جا به جا شده‌اند و وضعیت به حالت عادی برگشته است.

در همین حال، رییس ستاد ارتش گفته است که همراه با والی لغمان و سایر مقامات از زندان مرکزی لغمان دیدن کرده است و تهدیدات رفع شده است.

مسوولان قول اردوی ۲۰۱ سیلاب می‌گویند که نیروهای ویژه امنیت ملی موسوم به «صفر۲» به ساحه رسیده‌اند و حملات طالبان عقب زده شده است.

طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

دکمه بازگشت به بالا