طالبان شماری از باشنده‌گان ولسوالی بهسود میدان‌وردک را بازداشت و لت‌وکوب کردند

۸صبح، میدان‌وردک: منابع محلی می‌گویند که طالبان در جریان بازرسی خانه‌ها در منطقه کجاب ولسوالی مرکز بهسود میدان‌وردک، شماری از باشنده‌گان این منطقه را بازداشت و شکنجه کرده‌اند.

منابع روز چهارشنبه، ۳۰ سنبله، به ۸صبح گفتند که طالبان از دو شب پیش تلاشی خانه‌ها در این منطقه را آغاز کردند و باشنده‌گان منطقه را به اتهام رابطه با جبهه مقاومت مردمی، به رهبری عبدالغنی علی‌پور، مورد آزار و لت‌وکوب قرار داده‌اند.

براساس معلومات منابع، طالبان باشنده‌گان منطقه را تحت فشار قرار داده‌اند تا بگویند که نیروها و فرماندهان جبهه مقاومت مردمی در کجا هستند و چه کسانی با این جبهه ارتباط و همکاری داشته‌اند.

آنان همچنان چند تن از باشنده‌گان کجاب را لت‌وکوب کرده‌اند تا در مورد این‌که چه کسانی در این منطقه اسلحه و مهمات دارند، به طالبان معلومات دهند.

طبق معلومات منابع، طالبان شماری از بزرگان منطقه، دهقانان و کارگران را نیز بازداشت کرده و برای بازجویی به ولسوالی برده‌اند.

کجاب منطقه وسیعی در مرکز ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک است که شامل چندین قریه می‌شود و صدها خانواده در آن‌ زنده‌گی می‌کنند.

براساس معلومات منابع، شماری زیادی از جوانان این منطقه که هیچ ارتباطی با جبهه مقاومت نداشتند و عضو نیروهای امنیتی نیز نبودند، به دلیل ترس از طالبان این منطقه را قبلاً ترک کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا