طالبان ۲۰ غیرنظامی را در بغلان بازداشت کردند

۸صبح، بغلان: منابع محلی در ولایت بغلان می‌گویند که طالبان ۲۰ غیرنظامی را در ولسوالی خوست این ولایت بازداشت کرده‌اند.

منابع روز جمعه، ۲۱ اسد، به روزنامه ۸صبح می‌گویند که این افراد پس از شدت درگیری‌ها میان طالبان و نیروهای جبهه مقاومت ملی در دره‌ فارزو و خوش‌دره، بازداشت و سپس شکنجه شده‌اند.

منابع در صحبت با روزنامه ۸صبح افراد بازداشت‌شده را چنین معرفی می‌کنند: قدرت‌الله از ده‌قلعه روستای خوش‌دره، عاشق‌الله از ده‌قاشق روستای خوش‌دره، گل‌احمد از ده قلعه روستای خوش‌دره، گل‌احمد از دهی‌ته روستای خوش‌دره، حسیب‌الله ولد ملا غریب از ده‌خاک‌علی‌ روستای خوش‌دره، گل‌احمد از دهن پژک روستای خوش‌دره هستند.

منابع می‌افزایند که افرادی مانند استاد گل‌احمد از ده‌خواجه روستای خوش‌دره، عبدالطیف از قشلاق ده‌خواجه روستای خوش‌دره، مجید از چاکر روستای خوش‌دره، شکرالله از ده چاکر روستای خوش‌دره، امام‌‌الدین از ده‌چاکر روستای خوش‌دره، مطلب از ده‌قاشق روستای خوش‌دره، معلم نورالله از ده‌قاشق روستای خوش‌دره، حاتم‌بیک از ده‌قاشق روستای خوش‌دره و احمدبیک از ده‌قاشق این روستا هستند.

در میان بازداشت‌شده‌گان همچنان نام‌های مانند گل‌آغا‌ از ده‌قاشق روستای خوش‌دره، نیک‌محمد از ده‌قاشق روستای خوش‌دره، سرمعلم نجیب‌الله از ده‌قاشق روستای خوش‌دره، رحمت‌الله از ده‌قاشق روستای خوش‌دره و محمدحلیم از ده‌قاشق روستای خوش‌دره نیز به چشم می‌خورد.

طالبان اکنون در مناطق یادشده بازرسی‌های خانه‌به‌خانه را نیز شروع کرده‌اند.

گفته می‌شود که درگیری در این مناطق پایان یافته و طالبان در نبرد امروز در خوست تلفات سنگین دیده‌اند.

این در حالی است که طالبان همواره پس از درگیری‌های شدید، افراد غیرنظامی را در خوست اندراب‌ها و ولایت‌های تخار و پنجشیر بازداشت و سپس شکنجه کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا