مقام‌های تخار: ولسوالی خواجه‌غار در کنترل نیروهای امنیتی است

۸صبح، کابل: در حالی که گروه طالبان مدعی است ولسوالی خواجه‌غار ولایت تخار را تصرف کرده است، اما مقام‌های محلی این ولایت می‌گویند که خواجه‌غار در کنترل نیروهای دولتی است و حمله گروه طالبان عقب زده شده است.

جواد هجری، سخنگوی والی تخار، روز چهارشنبه، بیست‌ودوم جوزا به روزنامه ۸صبح گفت که جنگ‌جویان گروه طالبان حوالی ساعت ۲:۰۰ سه‌شنبه‌شب از استقامت ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز بر بخش‌هایی از ولسوالی خواجه‌غار حمله کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی روبه‌رو شدند و به این ترتیب حمله گروه طالبان عقب زده شده است.

به گفته او، گروه طالبان در این درگیری تلفات «سنگین» متقبل شده است. هجری گفت که به شمول دو قوماندان ۱۵ جنگ‌جوی این گروه کشته  و ۱۰ جنگ‌جوی دیگر زخمی شده‌اند. سخنگوی والی تخار افزود که سه نیروی امنیتی نیز در این درگیری جان باخته‌اند.

جواد هجری هم‌چنان گفت که نیروهای حمایتی به ولسوالی خواجه‌غار اعزام شده است.

این در حالی است که گروه طالبان هم‌زمان با اعلام تصرف ولسوالی خواجه‌غار مدعی شده است که بر چند ولسوالی دیگر ولایت تخار نیز حمله کرده است. مقام‌های محلی ضمن تأیید درگیری در ولسوالی‌های بهارک، نمک‌آب و دشت قلعه ولایت تخار می‌گویند که به گروه طالبان تلفات سنگین وارد شده است و این حمله‌ها عقب زده شده است.

ولایت تخار در شمال کشور در این اواخر دست‌خوش ناامنی‌های گسترده بوده است. این ولایت به دلیل هم‌جواری با ولایت‌های ناآرام بغلان و کندز از سوی جنگ‌جویان گروه طالبان همواره مورد تهدید قرار گرفته است.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن