دانش‌آموزان در ننگرهار با قربانیان حمله مرگ‌بار به مکتب سیدالشهدا غم‌شریکی کردند

۸صبح، ننگرهار: شماری از دانش‌آموزان در ننگرهار حمله بر مکتب سیدالشهدا در ساحه دشت برچی کابل را نکوهش کردند و از طرف‌های درگیر خواستند که بر مردم، به ویژه کودکان رحم کنند.

دانش‌آموزان مکتب اسپین‌غر در ننگرهار روز یک‌شنبه، نزدهم ثور در نشست خبری در دفتر والی ننگرهار حضور یافتند و با قربانیان رویداد خونین روز گذشته کابل غم‌شریکی کردند.

این دانش‌آموزان از گروه‌های مسلح در جنگ افغانستان خواستند که از کشتن و زخمی کردن دانش‌آموزان کودکان دست بردارند و بر مردم‌شان رحم کنند.

این کودکان با بغض و اندوه در نشست خبری حضور یافتند و با دانش‌آموزانی که در رویداد کابل کشته و زخمی شدند، ابزار هم‌دردی کردند.

سیدیوسف، یکی از این دانش‌آموزان گفت که کودکان در جنگ دخیل نیستند و طرف‌های درگیر باید از کشتن کودکان و کارهایی که به دانش‌آموزان آسیب می‌رساند، دست بردارند.

یاسین، سارا و رقیه، دیگر دانش‌آموزان ننگرهاری نیز در واکنش به رویداد خونین مکتب سیدالشهدا، از آینده درسی‌شان ابراز نگرانی کردند.

به گفته آنان، خانواده‌های شان از حمله‌ای که به مکتب سیدالشهدای دشت برچی انجام شد، متاثر شده‌اند و هراس دارند که مبادا کودکان آنان نیز قربانی یک چنین رویداد شوند.

کودکان در این نشست تأکید کردند که صلح می‌خواهند و خواستار تأمین عدالت برای قربانیانی شدند که در نتیجه جنگ کشته شده‌اند.

در حمله روز شنبه، هژدهم ثور به مکتب سیدالشهدا در دشت برچی شهر کابل، حدود ۵۰ تن کشته و بیش از ۱۵۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

بیش‌تر قربانیان این رویداد را دختران دانش‌آموز تشکیل می‌دهند.

هرچند حکومت طالبان را مسوول این رویداد خواند، اما طالبان این ادعا را رد کردند و گفتند که در این رویداد نقشی ندارند.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این رویداد را برعهده نگرفته است.

گفتنی است که پیش از این نیز نهادهای آموزشی در شهر کابل و ولایات هدف حمله قرار گرفته بودند که واکنش‌های جدی‌ به همراه داشت.

دکمه بازگشت به بالا