وزارت امور خارجه: دولت افغانستان مقدمات حضور دایمی دیپلماتیک استرالیا در کابل را فراهم می‌کند

۸صبح، کابل: وزارت امور خارجه کشور از صحبت‌های وزیر امور خارجه استرالیا، مبنی بر بازنگری تصمیم این کشور برای احیای حضور دایمی دیپلماتیک‌شان در کابل، استقبال کرده است.

این وزارت روز پنج‌شنبه، سی‌ویکم سرطان، با نشر اعلامیه‌ای ضمن قدردانی از کمک‌های دوام‌دار استرالیا گفته است که دولت افغانستان از نزدیک با کشور استرالیا کار کرده است تا مقدمات حضور دایمی و مجدد دیپلماتیک این کشور در کابل فراهم شود.

وزارت امور خارجه تاکید کرده است که حمایت دولت استرالیا از دستاوردهای بیست‌ ساله در کشور، به‌ ویژه حقوق بشر، حقوق زنان و روند صلح افغانستان، بیان‌گر همبسته‌گی دو ملت و همکاری‌های استراتیژیک میان دو کشور است.

این وزارت افزوده است که قرار است وزرای خارجه دو کشور در روزهای آینده پیرامون چگونه‌گی حضور دوباره دیپلوماتیک استرالیا در افغانستان صحبت کنند.

استرالیا در حالی از حضور دوباره دیپلماتیک خود در افغانستان خبرداده است که پیش‌تر ، نخست وزیر این کشور اعلام کرد بود که هم‌زمان با خروج نیروهای خارجی، سفارت استرالیا در کابل را تعطیل می‌کند.

نخست وزیر استرالیا در اوایل ماه جوزای سال جاری گفته بود که شرایط امنیتی لازم برای حضور دایمی این کشور در افغانستان فراهم نیست.

دکمه بازگشت به بالا