هواداران «ثبات و هم‌گرایی» این‌بار در کاپیسا و بامیان دست به تظاهرات زدند

۸صبح، کابل: هواداران دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» روز جمعه، ۱۵ قوس، در پیوند به آن‌چه «تقلب سیستماتیک» در انتخابات ششم میزان خوانده می‌شود در ولایات کاپیسا و بامیان دست به تظاهرات زدند.

تظاهرکننده‌گان در کاپیسا و بامیان بر ضد «تقلب» شعار دادند و خواستار ابطال فوری ۳۰۰ هزار رأی دیجیتالی شدند که از دید آن‌ها تقلبی است.

همزمان با این در ننگرهار نیز هواداران «ثبات و هم‌گرایی» یک تجمع اعتراضی برگزار کردند و بر ضد تقلب و به حمایت از این دسته انتخاباتی شعار دادند.

این برای هفتمین روز پی‌هم است که هواداران «ثبات و هم‌گرایی» در ولایات مختلف کشور در اعتراض به آن‌چه آن‌ها قانونی‌شکنی از جانب کمیسیون مستقل انتخابات و «تقلب سیستماتیک» در انتخابات ریاست جمهوری می‌خوانند، دست به تظاهرات می‌زنند.

نخستین تظاهرات این دسته انتخاباتی جمعه هفته گذشته در شهر کابل برگزار شد که در آن شماری از سران این دسته انتخاباتی نیز در صف مقدم این تظاهرات حضور داشتند.

هواداران «ثبات و هم‌گرایی» در جریان یک هفته گذشته دست‌کم در یازده ولایت دست به تظاهرات زده‌اند.

این ولایات شامل، کابل، بغلان، تخار، فاریاب، سرپل، جوزجان، پروان، پنجشیر، غور، کاپیسا و پروان می‌شود.

«ثبات و هم‌گرایی» گفته است در سایر ولایات نیز دست به تظاهرات مسالمت‌آمیز تا تمکین کمیسیون مستقل انتخابات به مطالباتش خواهد زد.

این دسته انتخاباتی همزمان با شمار دیگر از دسته‌های انتخاباتی معترض در حال رای‌زنی است تا به صورت هماهنگ در برابر «تقلب انتخاباتی» ایستاد شوند.

هواداران گلبدین حکمتیار، رییس دسته انتخاباتی «صلح و عدالت اسلامی» نیز روز جمعه در شهر کابل دست به راه‌پیمایی مسالمت‌آمیز زدند.

حکمتیار در خطابه‌ای پیش از شروع این تظاهرات تأکید کرد که او در هماهنگی با سایر نامزدان معترض، تلاش می‌کند از آرای «پاک» مردم در انتخابات ششم میزان دفاع کند.

در پی این اعتراضات، کمیسیون مستقل انتخابات از آماده‌گی خود برای گفت‌وگو با نامزدان معترض بر سر مطالبات و اعتراضات این نامزدان در حضور ناظران ملی و بین‌المللی خبر داده است.

قرار است این گفت‌وگو روز یک‌شنبه به صورت علنی و در حضور رسانه‌ها برگزار شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن