«ثبات و هم‌‌گرایی» برای ولایت بغلان والی معرفی کرد

۸صبح، کابل: دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» به رهبری عبدالله عبدالله، مصطفی محسنی را به عنوان والی بغلان معرفی کرده است. این سومین والی‌ است که از سوی عبدالله عبدالله معرفی می‌شود.

مجیب‌‎الرحمان رحیمی، سخنگوی ریاست اجرایی، به روزنامه ۸صبح تأیید کرده است که مصطفی محسنی بنابر حکم عبدالله عبدلله به عنوان والی بغلان تعیین شده است.

هواداران آقای مصطفی ساعاتی پیش برای معرفی او، وارد مقام ولایت بغلان شدند.

دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» که نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری را نپذیرفته است، خودش را پیروز انتخابات براساس رای بایومتریک شده می‌داند.

این دسته انتخاباتی روز شنبه هفته جاری روند گزینش والی برای ولایت‌ها را آغاز کرد. ثبات و هم‎‌گرایی تاکنون در کنار بغلان، برای ولایت‌های جوزجان و سرپل والی معرفی کرده است. هم‌چنان والی پنجشیر نیز در همایشی اعلام کرد که از «دولت همه‌شمول» حمایت می‌کند.

پس از معرفی شدن والی سرپل از سوی دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد و نماینده‌گی ملکی ناتو در افغانستان از این اقدام ابراز نگرانی کردند.

اداره ارگان‌های محلی در واکنش به این مقرری‌ها، گفته است که این اقدام خلاف نظم عامه است و متخلفان به زودی شناسایی و به پنجه قانون سپرده خواهند شد.

دکمه بازگشت به بالا