«ثبات و هم‌گرایی» برای ولایت جوزجان هم والی جدید تعیین کرد

۸صبح، کابل: دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» به ریاست عبدالله عبدالله امروز یک‌شنبه، چهارم حوت، عبدالحی حیات، عضو شورای ولایتی جوزجان را به عنوان والی جدید این ولایت معرفی کرد.

بشیراحمد ته‌ینج، سخنگوی حزب جنبش و از اعضای دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی»، به روزنامه ۸صبح گفت که عبدالحی حیات به عنوان والی جوزجان معرفی شده است.

عبدالحی حیات یک دوره به عنوان رییس شورای ولایتی جوزجان کار کرده است و در حال حاضر عضو این شورا است. او هم‌چنان در جریان کمپین انتخابات ریاست جمهوری دفتر کمپین عبدالله عبدالله را در جوزجان ریاست می‌کرد.

ته‌ینچ که خود در مراسم معرفی عبدالحی حیات به عنوان والی جدید جوزجان حضور داشت، می‌گوید که روند تقرر والی‌ها از سوی دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» در ولایت‌هایی که باشنده‌گان آن تقاضا کنند، ادامه خواهد داشت.

دسته انتخاباتی «ثبات‌ و هم‌گرایی» روز گذشته روند گزینش والی برای ولایت‌ها را آغاز کرد. بشیراحمد ته‌ینج  دیروز محمدنور رحمانی را به عنوان والی ولایت سرپل معرفی کرد. هم‌چنان والی پنجشیر نیز در همایشی اعلام کرد که از «دولت همه‌شمول» حمایت می‌کند.

ساعاتی پس از معرفی شدن والی سرپل از سوی دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد و نماینده‌گی ملکی ناتو در افغانستان از این اقدام ابراز نگرانی کردند.

اداره ارگان‌های محلی در واکنش به مقرری‌ها، گفته است که این اقدام خلاف نظم عامه است و متخلفان به زودی شناسایی و به پنجه قانون سپرده خواهند شد.

دکمه بازگشت به بالا