تاکنون ۹۷ کارمند صحی بر اثر ابتلا به کرونا در کشور جان باخته‌اند

۸صبح، کابل: سازمان جهانی صحت اعلام کرده است که از سال ۲۰۲۰ به این سو ۹۷ کارمند صحی در افغانستان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

تاکنون چهار هزار و ۷۴۷ مورد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا در میان کارمندان صحی ثبت شده است.

سازمان جهانی صحت در گزارشی گفته است که از فبروری سال ۲۰۲۰ تا هفته سوم ماه گذشته میلادی در مجموع هفت هزار و ۵۳۹ نفر در افغانستان براثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

طبق این گزارش، مجموع مبتلایان شناسایی شده در این مدت ۱۷۲ هزار و ۲۰۵ تن اعلام شده است.

قابل یادآوری است که در سامانه آنلاین سازمان جهانی صحت شمار مجموعی مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا از جنوری ۲۰۲۰ تاکنون هفت هزار و ۶۵۴ تن گزارش شده است. همین طور شمار مبتلایان نیز ۱۷۷ هزار و ۱۱۶ تن در این سامانه درج شده است.

میزان مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به کرونا در این مدت ۴.۳ درصد بوده است.

سازمان صحی جهان گفته است که تا هفته هفتم سال ۲۰۲۲ میلادی، ۵۳۳ هزار و ۱۵۶ نمونه از طریق آزمایشگاه‌های عمومی کشور برای کووید-۱۹ آزمایش شده است.

در هفت هفته اول سال ۲۰۲۲ در مجموع چهار هزار و ۱۷۰ نمونه در آزمایشگاه‌ها برای کووید-۱۹ آزمایش شده است که از این میان یک هزار و ۶۰۱ نمونه آن مثبت بوده است. در این مدت ۴۳ نفر جان باخته‌اند.

طبق گزارش سازمان صحی جهان، دراین مدت بیش‌ترین تعداد مبتلایان به کرونا در مناطق جنوب و شرق ثبت شده است.

تاکنون بیش از پنج میلیون نفر در کشور واکسین کرونا را دریافت کرده‌اند.

گفتنی است که زمینه آزمایش کرونا در کشور محدود است و همین طور گفته می‌شود که بسیاری از مرگ‌ومیرها ثبت نمی‌شود. به این ترتیب، طبق اعتقاد متخصصان این عرصه، آمار واقعی مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به کرونا ممکن است، بیش‌تر از رقم ثبت شده، باشد.

دکمه بازگشت به بالا