برف‌کوچ در دایکندی بیش از ۱۰ تن را کشت

۸صبح، کابل: معاون والی دایکندی می‌گوید که در پی سرازیرشدن برف‌کوچ در چندین ولسوالی این ولایت تاکنون بیش از ۱۰ نفر جان باخته‌اند.

محمدعلی ارزگانی، معاون والی دایکندی امروز پنج‌شنبه، بیست‌وچهارم دلو، به روزنامه ۸صبح گفت که آمار قربانیان در حال تغییر است و هم‌چنان چندین خانه در این ولایت به دلیل برف‌کوچ تخریب شده است.

طبق معلومات معاون دایکندی، بر اساس آخرین گزارش‌ها، شش عضو یک خانواده در پی سقوط برف کوچ در ساحه حصار رباط ولسوالی میرامور کشته شده‌اند. این برف‌کوچ روز چهارشنبه سرازیر شده و یک زن نیز در آن زخمی شده است.

هم‌چنان شام رو چهارشنبه برف‌کوچ یک «چولی»، فروشنده حیوانات را زیر گرفته است. این برف‌کوچ در پای کوتل قوناق در ولسوالی میرامور دایکندی سرازیر شده است.

محمدعلی ارزگانی گفت که ناوقت چهارشنبه‌شب برف‌کوچ در ساحه «دهن اوبه چرخ برگر» ولسوالی میرامور یک خانه را منهدم کرده است. معاون والی دایکندی می‌گوید که این خانواده ۱۱ عضو داشت و احتمال دارد که همه اعضای خانواده در این رویداد جان باخته باشند.

از جانب دیگر، محمدعلی ارزگان می‌گوید که دو روز پیش در ولسوالی سنگ‌تخت و بندر دایکندی یک نفر در برف‌کوچ کشته شده‌اند. در همین روز یک زن باردار به دلیل بسته بودن راه در ولسوالی اشترلی نتوانسته است به شفاخانه برسد، همراه با کودکش جان باخته است. معاون والی دایکندی گفت که تاکنون مردم موفق نشده‌اند به دلیل بسته بودن راه‌ها، این خانم را به خاک بسپارند.

محمدعلی ارزگانی می‌گوید که تلاش‌ها برای نجات کسانی که در زیر برف‌کوچ گیرمانده‌اند، جریان دارد.

طبق معلومات ارزگانی، همه مسیرهای ارتباطی ولایت دایکندی با ولسوالی‌هایش به استثنای مرکز ولسوالی‌های شهرستان و میرامور به روی رفت‌وآمد بسته است. او گفت که تلاش‌ها برای گشودن مسیرهای ارتباطی ولسوالی‌های دایکندی آغاز شده است.

ولایت دایکندی در بخش مرکز افغانستان از ولایت‌های برف‌گیر به شمار می‌رود.

مقام‌های محلی ولایت دایکندی می‌گویند که تلاش‌ها برای کمک‌رسانی به قربانیان حوادث اخیر در ولایت دایکندی آغاز شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن