شش قانون‌گذار امریکایی برای نشان دادن حمایت از تایوان به تایپه رفتند

گروهی متشکل از شش قانون‌گذار امریکایی، در یک سفر اعلام ناشده به تایپه، پایتخت تایوان، رفتند.

رویترز امروز پنج‌شنبه، ۱۴ اپریل، گزارش داده است که از جمله این شش قانون‌گذار، باب منندز، رییس کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده، به هدف نشان دادن حمایت امریکا به تایوان رفته‌اند.

گفته شده است که این گروه دوحزبی امریکا صبح روز جمعه با تسای اینگ ون، رییس جمهور تایوان، دیدار خواهد کرد.

خاویر چانگ، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری تایوان، در بیانیه‌ای گفته است که این دیدار نه‌تنها نشان‌دهنده حمایت دوحزبی ایالات متحده از تایوان است، بلکه ماهیت محکم روابط تایوان و ایالات متحده را نیز نشان می‌دهد.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری تایوان افزوده است که ریاست جمهوری این کشور مشتاق ادامه تعمیق مشارکت تایوان و ایالات متحده از طریق این تبادل چهره به چهره است و به همکاری برای کمک به صلح، ثبات، رفاه و توسعه جهانی و منطقه‌ای ادامه می‌دهد.

گفتنی است که منندز، رییس کمیته روابط خارجی سنای امریکا، از حامیان سرسخت تایوان است. او در فبروری لایحه‌ای را پیشنهاد داد که براساس آن ایالات متحده ملزم می‌شد تا در مورد تغییر نام سفارت تایوان در واشنگتن به «دفتر نماینده‌گی تایوان» مذاکره کند.

گفته می‌شود امریکا از مهم‌ترین حامیان بین‌المللی و تأمین‌کننده تسلیحات تایوان به حساب می‌رود.

براساس گزارش رویترز، تایوان از حمایت مستمر دولت بایدن، که بارها از تعهد «صخره‌ای» خود به جزیره‌ای که به‌طور دموکراتیک اداره می‌شود، صحبت کرده، دلگرم شده است. این امر روابط ضعیف چین و ایالات متحده را نیز تیره کرده است.

دکمه بازگشت به بالا