شش عضو دیگر کابینه برنامه‌های‌شان را به مجلس ارائه کردند

۸صبح، کابل: در ادامه روند رای‌دهی شش عضو دیگر کابینه نیز روز سه‌شنبه، یازدهم قوس برنامه‌های کاری‌شان را به مجلس نماینده‌گان توضیح دادند.

اجمل احمدی، سرپرست بانک مرکزی، مجیب‌الرحمان کریمی نامزد وزارت احیا و انکشاف دهات، محب‌الله صمیم نامزد وزارت اقوام و قبایل، احمدجواد عثمانی نامزد وزارت صحت عامه، رنگینه حمیدی، سرپرست وزارت معارف و کریمه حامد فاریابی نامزد وزارت اقتصاد در نشست عمومی مجلس نماینده‌گان حضور یافتند و برنامه‌های کاری‌شان را به این مجلس ارائه کردند.

تاکنون ۱۷ نامزدوزیر و عضو کابینه از سوی مجلس نماینده‌گان رای اعتماد گرفته‌اند.

هم‌چنان دو عضو دیگر مجلس نماینده‌گان رای اعتماد مجلس نماینده‌گان را به دست آورده نتوانسته‌اند.

محمدحنیف اتمر به عنوان وزیر امور خارجه، اسدالله خالد به عنوان وزیر دفاع، مسعود اندرابی به عنوان وزیر امور داخله، عبدالهادی ارغندیوال به عنوان وزیر مالیه، فضل‌احمد معنوی به عنوان وزیر عدلیه، عباس بصیر به عنوان وزیر وزارت تحصیلات عالی، معصومه خاوری به عنوان وزیر وزارت مخابرات، تکنولوژی و معلوماتی، بشیراحمد ته‌ینج به عنوان وزیر کار و امور اجتماعی، نثاراحمد غوریانی به عنوان وزیر صنعت و تجارت و محمدقاسم حلیمی به عنوان وزیر ارشاد، حج و اوقاف رای تأیید مجلس نماینده‌گان را به دست آورده‌اند.

هم‌چنان احمدضیا سراج نامزد ریاست امنیت ملی، انوارالحق احدی نامزدوزیر وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، نوررحمان اخلاقی نامزدوزیر وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان، قدرت‌الله ذکی نامزدوزیر وزارت ترانسپورت، نجیب‌الله یمین نامزدوزیر وزارت فواید عامه، هارون چخانسوری نامزدوزیر وزارت معادن و پترولیم و محمود کرزی نامزدوزیر وزارت شهرسازی و اراضی در دومین دور رای‌گیری از سوی مجلس نماینده‌گان رای اعتماد گرفتند.

از جانب دیگر، محمدطاهر زهیر، نامزدوزیر وزارت اطلاعات و فرهنگ و حسینه صافی، نامزدوزیر وزارت امور زنان، نتوانستند ۵۰ درصد به علاوه یک رای را به دست آورند.

مجلس نماینده‌گان باری روند رای اعتماد به اعضای کابینه را متوقف کرده بود، اما بار دیگر آن را از سر گرفت. این تصمیم به دلیل اظهارات جنجالی امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری در نشست ژنو گرفته شده بود. صالح در این نشست اعضای مجلس نماینده‌گان را متهم کرده بود که در فساد دست دارند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن