شش عضو کاروان صلح هلمند آزاد شدند

۸صبح، کابل: گروه طالبان شش عضو کاروان صلح هلمند را که از مربوطات شهر پل علم، مرکز ولایت لوگر با خود برده بود، آزاد کرد.  

پاچاخان مولاداد، از مسوولان ارتباطات این کاروان، به روزنامه ۸صبح گفت که گروه طالبان صبح روز شنبه، بیست‌وهفتم میزان، شش عضو کاروان صلح هلمند را از شهر پل علم، مرکز ولایت لوگر، با خود برده‌ بودند، اما حوالی ساعت ۳:۰۰ همین روز دوباره آزاد کردند.

رویدادهای مشابه در ولایت‌های هلمند و پکتیا نیز به وقوع پیوسته است. در ماه جوزا گروه طالبان ۲۰ نفر از اعضای کاروان صلح هلمند را در ولسوالی موساقلعه با خود برده بودند. این گروه ‌هم‌چنان در اوایل ماه میزان در ولسوالی زرمت ولایت پکتیا برخی از اعضای این حرکت را با خود برده بودند.

به گفته مولاداد، در گذشته نیز اعضای کاروان صلح هلمند که توسط طالبان برده شده بودند، پس از چند ساعت دوباره رها شدند.

کاروان صلح هلمند پس از ایجادشدنش در مناطق تحت نفوذ  طالبان راه‌پیمایی را آغاز کرد که تاکنون صدها کیلومتر را در جنوب و شمال کشور پیموده است.

مولاداد می‌گوید که تاکنون کاروان صلح هلمند در ۲۴ ولایت راهپیمایی داشته و حدود یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه را پیموده‌ است. هدف از راه‌پیمایی این حرکت مردمی، رساندن پیام صلح به طالبان است.

کاروان صلح‌ هلمند سال گذشته ایجاد شد. این کاروان پس از حمله انتحاری مرگ‌بار در مراسم جشن نوروز سال ۱۳۹۷ شکل گرفت. در این رویداد انتحاری ۱۲ نفر کشته شده بودند و این رویداد جمعی از جوانان هلمند را بر آن داشت تا برای برقراری صلح تلاش کنند. هرچند با وجودی که کاروان صلح‌ هلمند به حدود ۲۰ ولایت سفر کرده است، اما در سال جاری نیز گروه طالبان بر مراسم جشن دهقان در شهر لشکرگاه با استفاده از ماین جاسازی شده حمله کرد.

دکمه بازگشت به بالا