خبرهای کوتاه ورزشی

عزیزالله فضلی از ریاست کرکت بورد افغانستان برکنار و فرهان یوسفزی به حیث رییس جدید این بورد به جای وی تعیین شد. آقای فضلی، طی حدود یک‌سال، ریاست کرکت بورد افغانستان را به دوش داشت.


راشد خان به عنوان کاپیتان تیم ملی کرکت افغانستان تعیین شد.


ندیم امیری، فوتبالیست افغانی‌الاصل آلمان تیم هافن‌هایم، به تیم فوتبال لورکوزن آلمان پیوست. وی سابقه بازی در تیم‌های پایه‌ی ملی آلمان نیز دارد و در سال ۲۰۱۷ قهرمان زیر ۲۱ ساله‌های یوفا با تیم آلمان شد.


محمدیوسف کارگر، سرپرست فدراسیون فوتبال افغانستان و فضل‌محمد شهاب، سرپرست سکرتر جنرال این فدراسیون به عنوان اعضای کمیته دایمی کنفدارسیون آسیا معرفی شدند. آقای کارگر در کمیته‌ی فنی و آقای شهاب در کمیته تفتیش و مطابقت رسماً به این کنفدراسیون معرفی گردیدند.


رقابت‌های لیگ برتر افغانستان به تاریخ ۲۸ یا ۲۹ اسد آغاز می‌شود. این رقابت‌ها هر هفته با سه مسابقه پی‌گیری خواهد شد و در بازی افتتاحی آن، طوفان هریرود، قهرمان سال گذشته این رقابت‌ها به مصاف تیم چهارم گروه خود خواهد رفت.


نیمار دیگر قصد بازی برای پی‌اس‌جی را ندارد اما باشگاه پاریسی برای فروش او تا ۱۰ روز دیگر مهلت تعیین کرده و به کم‌تر از ۳۰۰ میلیون یورو هم راضی نیست.


رونالدو که پیش از شروع فصل ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ در یک انتقال بزرگ به ارزش ۱۱۲ میلیون یورو، رئال مادرید را ترک کرد و حالا فاسونه، مدیر اجرایی سابق میلان هم این ادعا را تایید کرده و می‌گوید رونالدو در آستانه پیوستن به آث میلان ایتالیا بوده است.


یک داور زن دیدار سوپر کپ اروپا را قضاوت خواهد کرد. یوفا اعلام کرده که استفانی فراپارت دیدار سوپر کاپ اروپا میان تیم های لیورپول و چلسی را قضاوت خواهد کرد. این نخستین بار است که یک داور زن قضاوت دیدار حساس رقابت های فوتبال مردان زیر نظر یوفا را بر عهده خواهد داشت.


ژوزه مورینیو که در تابستان سال ۲۰۱۶ هدایت منچستریونایتد را بر عهده گرفت و در ماه دسمبر ۲۰۱۸ به دلیل کسب نتایج ضعیف از سمت خودش برکنار شد، عنوان کرده که به دستاوردهایش در این تیم به اندازه کافی توجه نمی شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن