خبرهای کوتاه ورزشی

افغانستان

سید جلال جیلانی، ورزشکار افغانی مقیم آلمان توانست در دوش ۱۱۰ متر مانع به پیروزی برسد. او پیش از این نیز در رقابت‌های بین‌المللی ده گانه که به میزبانی جرمنی در استدیوم (التین والت) برای دو روز دایر شد، به مقام قهرمانی دست یافته بود و دو مدال طلای این رقابت‌های دوش را کسب کرد. احتمال دارد وی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو به نماینده‌گی از کشور اشتراک کند.


تیم ملی فوتسال بانوان افغانستان درش دیدار دوستانه با نتیجه ۴ بر ۰ برابر تیم کویت شکست خورد. این دیدارهای برای آماده‌گی به رقابت‌های قهرمانی فوتسال آسیا ۲۰۲۰ برگزار شده است. قرار است تیم فوتسال بانوان کشور در دیدار دیگر نیز به مصاف تیم بانوان کویت برود.


لیگ ۱۴ سال کابل با حضور ده تیم برتر روز پنج‌شنبه، ۲۵ میزان در کابل آغاز شد. در اولین دیدار از این دور رقابت‌ها، تیم‌های اردو و پامیر به مصاف هم رفتند که سرانجام، تیم اردو با نتیجه ۵ بر ۰ در برابر پامیر به پیروزی رسید. در دیدار دیگر، تیم استقلال با نتیجه ۳ بر ۱ تیم هندوکش شمال «ب» را مغلوب کرد.


تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان تمرینات‌شان را در کابل آغاز کرده‌اند. قرار است آنان به‌زودی برای حضور در یکی از رقابت‌ها وارد کشور تایلند شوند. تیم فوتبال ساحلی کشور با درخشش در دیدارها توانسته در رده ۱۰ تیم‌های آسیا و رده ۵۳ جهان قرار گیرد. این تیم توسط میثم آشتیانی، مربی ایرانی هدایت می‌شود.


کریم جنت، بازیکن تیم کرکت کابل بازان بهترین بازیکن ششمین دور رقابت‌های لیگ کرکت شپگیزه لقب گرفت. وی در این دور از رقابت‌ها توانست ۳۷۱ دوش برای تیمش کسب کند. او با به‌دست آوردن ۱۲۰ دوش در یکی از دیدارهای این دور از رقابت‌ها، ریکارد بیش‌ترین دوش توسط یک بازیکن در این دور از رقابت‌ها را به ثبت رساند.


جهان

راجر فدرر، مرد شماره ۳ تینس جهان تایید کرده که در المپیک ۲۰۲۰ توکیو شرکت خواهد کرد. وی که ۳۸ سال دارد، می‌خواهد مدال طلای تینس المپیک را به شکل فردی برای اولین به دست آورد. او پیش‌تر تایید کرده بود که در رقابت‌های معتبر اوپن فرانسه نیز شرکت خواهد کرد.


تایگر وودز، اسطور ۴۸ ساله ورزش گلف پس از گذراندن مصدومیت طولانی، می‌گوید که در المپیک ۲۰۲۰ توکیو به عنوان بزرگ‌ترین هدف ورزشی‌اش شرکت می‌کند. وی در زنده‌گی ورزشی‌اش توانسته ۲۱ قهرمانی به‌دست آورد و اگر ۴ عنوان دیگر کسب کند، پر افتخارترین بازیکن تاریخ ورزش گلف لقب‌ می‌گیرد.


دیدار رفت بارسلونا-ریال مادرید، معروف به الکلاسیکو در لالیگا که قرار بود شنبه، ۴ عقرب به میزبانی باشگاه بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ برگزار شود، احتمال دارد به ‌دلیل تنش در ایالت کاتالونیا اسپانیا برای مدت نامعلومی به تعویق بیفتد. پیش‌تر ریال مادرید پیشنهاد فدراسیون فوتبال اسپانیا مبنی بر میزبانی از این دیدار را رد کرده است.


در‭ ‬اولین‭ ‬دربی‭ ‬دلامادونینای‭ ‬بانوان‭ ‬در‭ ‬ایتالیا،‭ ‬آث‭ ‬میلان‭ ‬توانست‭ ‬با‭ ‬نتیجه‭ ‬۳‭ ‬بر‭ ‬۱‭ ‬از‭ ‬سد‭ ‬اینتر‭ ‬میلان‭ ‬بگذرد‭. ‬دلامادونینای‭ ‬از‭ ‬جذابترین‭ ‬دیدارهای‭ ‬فوتبال‭ ‬جهان‭ ‬است‭ ‬که‭ ‬میان‭ ‬تیم‌های‭ ‬آث‭ ‬میلان‭ ‬و‭ ‬اینتر‭ ‬میلان‭ ‬برگزار‭ ‬می‌شود‭ ‬و‭ ‬سابقه‭ ‬۱۱۰‭ ‬ساله‭ ‬در‭ ‬بخش‭ ‬مردان‭ ‬دارد‭. ‬با‭ ‬این‭ ‬حال‭ ‬اما‭ ‬پس‭ ‬از‭ ‬ایجاد‭ ‬تیم‭ ‬بانوان‭ ‬اینتر‭ ‬در‭ ‬سال‭ ‬گذشته،‭ ‬این‭ ‬اولین‭ ‬بار‭ ‬است‭ ‬که‭ ‬دو‭ ‬تیم‭ ‬بانوان‭ ‬در‭ ‬برابر‭ ‬هم‭ ‬صف‌آرایی‭ ‬می‌کنند‭.‬


در جذاب‌ترین دیدار از هفته نهم لیگ برتر انگلستان، قرار است تیم‌های منچستر یونایتد و لیورپول فردا شب با میزبانی منچستر در ورزشگاه اولدترافورد برابر هم به میدان بروند. این دیدار در حالی برگزار می‌شود که لیورپول، قهرمان اروپا با کسب برد در تمامی دیدارها در صدر جدول و منچستر یونایتد نیز در جایگاه دوازدهم قرار دارد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن