خبرهای کوتاه ورزشی

افغانستان

تیم کاراته افغانستان توانست در نخستین رقابت جام آزاد کاراته و در بخش جوانان یک مدال طلا و یک مدال نقره کسب کند. این رقابت‌ها با میزبانی ایران برگزار شده و در آن بازیکنان ده کشور، به ‌شمول روسیه و ترکیه اشتراک کرده‌اند. در این رقابت‌ها، مهران واحدی با کسب مدال طلا در وزن ۶۸ کیلوگرام و خیرالله واحدی در وزن ۶۳ کیلوگرام مدال نقره کسب کردند.


تیم ملی کرکت ۱۹ سال افغانستان قرار است در چارچوب پنج دیدار یک روزه به مصاف تیم ملی کرکت ۱۹ سال هند برود. این دیدارها اواخر ماه نوامبر در وزرشگاه لکنوی هند و به میزبانی افغانستان برگزار می‌شود. بر اساس زمان‌بندی کرکت بورد کشور، قرار است این دیدارها ۲۲ ماه نوامبر آغاز شود و ۳۰ نوامبر به پایان برسد.


بهامین رحیمی، ملی‌پوش سابق تیم پاورلیفتینگ افغانستان که برای پیش‌برد تحصیلاتش به روسیه رفته است، توانست در رقابت‌های کپ جهانی که از سوی سازمان WPA برگزار شده بود، مدال طلا کسب کند. وی این مدال را در وزن ۶۷ کیلوگرام به دست آورده است. گفتنی است که در این دور از رقابت‌ها ۳۵۷ ورزشکار از کشورهای مختلف اشتراک کرده بودند.


تیم فوتبال ۱۹ سال کشور برای حضور در رقابت‌های جام آسیایی وارد عربستان شده‌اند. تیم افغانستان قرار است در این دور از رقابت‌ها با تیم‌های عربستان، اوزبیکستان و هند روبه‌رو شوند. این دیدارها به‌ترتیب در ۱۵، ۱۷ و ۱۹ عقرب در وزرشگاه شهزاده مسعود بن جلوی برگزار می‌شود. در این رقابت‌ها ۴۶ تیم در ۱۱ گروه باهم رقابت می‌کنند.


عمران سخی‌زاده، مبارز افغان در رقابتی که در چارچوب سازمان Centurion FC در کشور مالت برگزار شده بود، توانست حریف ایتالیایی‌اش، پاولو ویستا را در لحظات ابتدایی ناک اوت کند. این دیدار در رینگ ورزشی هیلتون کانفرنس سنتر برگزار شده بود و سخی‌زاده با حرکات فنی‌اش، حریف قدرت‌مند ایتالیایی خود را در دقیقه اول شکست داد.


جهان

بیانکا اندریسکو، تینس باز کانادایی و قهرمان اوپن امریکا در رده بانوان، از ادامه دیدار (WTA) شینجن چین کنار رفت. وی در دیدار پیشین‌اش برابر کارولینا پلیسکووا، تینس‌باز کشور چک از ناحیه زانو آسیب دید. قرار است به جای او سوفیا کینون امریکایی در دور بعدی حضور یابد. اندریسکو شانس اصلی قهرمانی در این دور رقابت‌ها شمرده می‌شد.


نوواک جوکویچ صربستانی، تینس‌باز شماره یک دنیا توانست کایل ادموند انگلستانی را در دور یک شانزدهم رقابت‌های ماسترز پاریس شکست دهد. هرچند جوکویچ ست اول را با نتیجه ۹-۷ در تای‌بریک برنده شد، اما در ست دوم با نتیجه قاطع ۶ بر ۱ از سد حریفش گذشت تا به ‌دور بعدی رقابت‌ها راه‌یابد.


شکیب‌الحسن، کرکت‌باز بنگله‌دیشی و بهترین آل‌روندر (توپ‌انداز و تو‌پ‌زن) جهان برای دو سال از هر نوع بازی کرکت محروم شد. این تصمیم از سوی شورای جهانی کرکت به ‌دلیل عدم همکاری این بازیکن در مورد شفافیت فساد سال گذشته در دیدارها میان سریلانکا، بنگله‌دیش و زیمبابوی و هم‌چنان رقابت‌ لیگ برتر کرکت هند گرفته شده است.


لیونل مسی، اسطوره باشگاه بارسلونا پس از سه ماه محرومیت از حضور در تیم ملی آرژانتین، دوباره برای دیدارها برابر برازیل و یوروگوای به ترکیب تیم ملی دعوت شد. وی در دیدار یک‌چهارم نهایی برابر شیلی با کارت سرخ داور مواجه شده بود و سپس برای اظهارات جنجالی مبنی بر آماده‌سازی کوپا آمریکا برای قهرمانی برازیل، سه ماه از حضور در تیم ملی محروم شد.


در چارچوب هفته دهم لیگ برتر انگلستان، تیم لیستر سیتی توانست با نتیجه تاریخی ۹ بر ۰ از سد تیم ساوتوهمپتون بگذرد. این دیدار در شب بارانی با میزبانی ساوتوهمپتون در ورزشگاه سنت مریز برگزار شد و در آن ریکوردهای زیادی، از جمله بزرگ‌ترین نتیجه خارج از خانه در لیگ برتر به ثبت رسید. در این دیدار، جیمی واردی و آیوزه پرز هتریک کردند و یوری تلیمانیس، جیمز مدیسیون و بن چیلول یک یک گول به ثمر رساندند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن