نیروهای امنیتی ۵۳ نفر را از زندان طالبان در زابل آزاد کردند

۸صبح، کابل: نیروهای امنیتی با اجرای یک عملیات ویژه در مربوطات ولایت زابل ۵۳ نفر را از یک زندان گروه طالبان آزاد کردند. آزادشده‌گان شامل افراد نظامی و غیرنظامی می‌شوند.

قیس منگل، سخنگوی وزارت دفاع ملی، روز جمعه، ششم ثور به ۸صبح گفت که این عملیات پنج‌شنبه‌شب گذشته از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی در قریه «اولم» از مربوطات ولسوالی دای‌چوپان ولایت زابل اجرا شده است. به گفته او در نتیجه این عملیات ۸ جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شده‌‌اند. افزون بر آن نیروهای امنیتی ۵۳ نفر را از یک زندان این گروه آزاد کرده‌اند. سخنگوی وزارت دفاع ملی افزود که آزادشده‌گان شامل افراد نظامی و غیرنظامی هستند.

بر اساس معلومات وزارت دفاع ملی، آزادشده‌گان شامل ۴ سرباز کوماندو، ۴ پولیس، ۴ پولیس محلی، ۳۲ سرباز ارتش، یک سرباز امنیت ملی و ۸ نفر غیرنظامی هستند. 

در همین حال، وزارت داخله نیز با نشر یک خبرنامه گفته است که بیش‌تر زندانیانی که از زندان گروه طالبان آزاد شده‌اند، سربازان نیروهای امنیتی اند.

زابل از ولایت‌های ناامن است. گروه طالبان در ساحات تحت کنترل خود زندان‌های خودسر دارند و افراد نظامی و غیرنظامی را پس از گرفتاری در آن نگهداری می‌کند. در گذشته بارها نهادهای امنیتی و دفاعی کشور از آزادسازی زندانیان از چنگ گروه طالبان خبر داده بودند.

 

دکمه بازگشت به بالا