نیروهای امنیتی ولسوالی خواجه‌غار تخار را دوباره تصرف کردند

۸صبح، کابل: وزارت دفاع از تصرف دوباره ولسوالی خواجه‌غار ولایت تخار خبر داده است. این وزارت روز پنج‌شنبه، بیست‌وسوم جوزا با نشر خبرنامه‌ای گفته است که نیروهای امنیتی و دفاعی در یک عملیات تصفیه‌ای، ساحاتی را که روز گذشته به دست طالبان سقوط کرده بود، دوباره زیر کنترل آورده‌اند.

در خبرنامه وزارت دفاع هم‌چنان آمده است که این ساحات شب گذشته از وجود جنگ‌جویان گروه طالبان پاک‌سازی شده و وضعیت این ولسوالى پس از چند ساعت به حالت عادی برگشته است. خبرنامه افزوده است که در عملیات تصفیه‌ای قطعات کوماندو در این ولسوالی ١٩ طالب کشته و ١٢ تن دیگر آنان زخمى شده‌اند. گروه طالبان اما در باره تا کنون ابراز نظر نکرده‌اند.

این در حالی است که گروه طالبان چهارشنبه شب، بیست‌ودوم جوزا، با راه‌اندازی حملات تهاجمی ‌قسمت‌هایی از ولسوالی خواجه‌غار را به تصرف خود درآوردند. خلیل اسیر، سخنگوی فرماندهی پولیس تخار از این پیش در صحبت با رسانه‌ها گفته بود که حمله گروه طالبان بر این ولسوالی حوالی ساعت دو شب چهارشنبه صورت گرفته است.

ولسوالی خواجه غار ولایت تخار در شمال به دلیل موقعیت جغرافیایی‌ای که دارد، از اهمیت زیادی برخورد است و طالبان همواره تلاش دارند کنترل این ولسوالی را به دست بگیرند. سال گذشته نیز طالبان با انجام حمله تهاجمی بر این ولسوالی ۳۱ سرباز ارتش را کشتند.

Comments are closed.