نیروهای امنیتی حوزه‌های چهارم و دهم لشکرگاه را از طالبان پس گرفتند

۸صبح، کابل: وزارت دفاع ملی می‌گوید که در نتیجه عملیات ارتش در هلمند، حوزه‌ها چهارم و دهم امنیتی شهر لشکرگاه دوباره تصرف شده است.

این وزارت روز چهارشنبه، هفتم عقرب اعلام کرد عملیات برای بازپس‌گیری مناطقی که حدود دو هفته پیش به دست طالبان سقوط کرده بود، شب گذشته سازمان‌دهی شده است.

بر اساس معلومات وزارت دفاع ملی، در نتیجه این عملیات حوزه چهارم و دهم امنیتی لشکرگاه از جمله مناطق بشران، بولان و چانجیر به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

مسوولان می‌گویند که در این عملیات، بیش از ۳۰ جنگ‌جوی طالبان کشته شده‌اند و سایر جنگ‌جویان این گروه از ساحه فرار کرده‌اند.

در خبرنامه وزارت آمده است که بی‌جاشده‌گان درگیری‌های هلمند دوباره در حال برگشت به خانه‌های شان اند.

طالبان اما تاکنون در مورد عملیات نیروهای امنیتی در لشکرگاه چیزی نگفته‌اند.

جنگ‌جویان گروه طالبان در بیستم میزان حملات گسترده‌ای را در لشکرگاه سازمان‌دهی کردند که در نتیجه آن، افزون بر حوزه چهارم امنیتی، برخی از پاسگاه‌ها در ولسوالی‌های ناوه و نادعلی به دست طالبان افتاد.

در نتیجه این درگیری‌ها، ۴۰ هزار تن به مناطق مختلف آواره‌ شدند و تاسیسات عامه، از جمله سب استیشن برق هلمند در آن آسیب دیده است.

نیروهای امنیتی در ادامه عملیات‌هایی را در این ولایت اجرا کرده‌اند و بر اساس معلومات مسوولان، بیش از ۳۰۰ جنگ‌جوی طالبان به شمول اتباع خارجی کشته شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن