عربستان سعودی به افغانستان کمک‌های بشردوستانه ارسال می‌کند

۸صبح، کابل: رسانه‌ها عربستان سعودی گزارش داده‌اند که این کشور برای جلوگیری از بحران کنونی مردم افغانستان، نخستین کمک‌های بشردوستانه خود را پس از تسلط طالبان به این کشور ارسال کرده و قرار است در آینده نزدیک کمک‌های بیش‌تری ارسال کند.

طبق گزارش رسانه‌های دولتی عربستان سعودی، این کمک‌ها توسط «مرکز امداد و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان» فراهم شده و نخستین محموله آن روز پنج‌شنبه، بیست‌وپنجم قوس، به افغانستان رسیده است. این کمک‌ها شامل ۶۵ تنٌ مواد غذایی است.

عبدالله الربیعه، ناظر کل مرکز امداد و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان گفته است که این کشور از طریق دهلیز هوایی ۱۹۷ تٌن کمک به افغانستان ارسال می‌کند.

وی تصریح کرده است که شماری از این کمک‌های از طریق خاک پاکستان به افغانستان منتقل می‌شود.

این کمک‌ها در حالی صورت می‌گرد که شماری از کشورهای حوزه خلیج، روز سه‌شنبه در یک نشستی مشترک موافقت کرده‌اند که «در بسیج تلاش‌های بین‌المللی برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان و بهبود شرایط اقتصادی مردم این کشور مشارکت کنند.»

گفتنی است که با سقوط حکومت پیشین، میزان فقر در بین شهروندان کشور افزایش یافته است.  پیش‌تر سازمان ملل متحد گزارش داده بود که بیش از نیمی از جمعیت افغانستان با کمبود موادغذایی روبه‌رو است و باید کمک‌های فوری صورت گیرد.

دکمه بازگشت به بالا