عربستان سعودی سفر زایران خارجی برای حج را ممنوع کرد

۸صبح، کابل: عربستان سعودی اعلام کرد که مراسم حج امسال به صورت محدود و صرف با حضور زایران خارجی که در حال حاضر در این کشور به سر می‌برند، برگزار خواهد شد. به این ترتیب، سفر زایران خارجی برای شرکت در مراسم حج منع شده است.

وزارت حج و عمره عربستان سعودی در اطلاعیه‌ای گفته است که این تصمیم به هدف جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در هنگام انجام مناسک حج گرفته شده است.  طبق این تصمیم، تنها شهروندان عربستان سعودی و زایران خارجی که همین اکنون در این کشور حضور دارند، با تدابیر ویژه می‌توانند که در مراسم حج شرکت کنند.

پیش‌تر پیش‌بینی شده بود که ممکن بیش از دو میلیون نفر در مراسم امسال حج شرکت کنند. براساس تصمیم دولت عربستان سعودی، مراسم امسال با حضور اندک زایران برگزار خواهد شد.

وزارت حج و عمره عربستان سعودی گفته است که با توجه به توضحیات وزارت صحت این کشور در مورد ادامه خطراتی که ویروس کرونا خلق کرده و به علت انتشار آن در تجمعات انسانی، تصمیم گرفته شده است که مراسم حج امسال به صورت محدود برگزار شود.

هدف این تصمیم، برگزاری امن مراسم حج از لحاظ صحی گفته شده است.

براساس گزارش‌ها، تاکنون ۱۶۱ هزار شهروند عربستان سعودی به ویروس کرونا مبتلا شناسایی شده و یک هزار و ۳۰۰ نفر دیگر به علت ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند. کل جمعیت عربستان سعودی ۳۴ میلیون نفر است.

سال گذشته از افغانستان نیز حدود ۳۰ هزار نفر در مراسم حج شرکت کرده بودند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن