سامسونگ باید ۵۳۳ میلیون دالر به اپل جریمه بپردازد

دادگاهی در امریکا سامسونگ را به دلیل کپی‌برداری از طراحی آیفون به پرداخت جریمه‌ای ۵۳۳میلیون دالری محکوم کرد. به نقل از دویچه وله، این جریمه مربوط به یکی از شکایت‌های اپل و سامسونگ از یکدیگر است.

    اپل و سامسونگ سال‌ها است که درگیر چند پرونده‌ی قضایی استند. این دو رقیب بزرگ تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند بارها از یکدیگر به دادگاه شکایت کرده‌اند.

حال دادگاهی در ایالت کالیفرنیای امریکا سامسونگ را به دلیل نقض حق اختراع در زمینه‌ی طراحی یا به طور مشخص کپی‌برداری از طراحی آیفون مجرم شناخته و این تولیدکننده‌ی کوریای‌ جنوبی را به پرداخت جریمه‌‌ای ۵۳۳ میلیون دالری به رقیب امریکایی خود اپل محکوم کرده است.

سامسونگ همچنین به دلیل نقض اختراع در زمینه‌ی عملکرد آیفون به پرداخت ۵میلیون دالر جریمه‌ی محکوم شده است.

اپل با انتشار بیانیه‌ای صدور این حکم را یک «پیروزی اخلاقی» خوانده و تأکید کرده است: «در این پرونده از روز نخست مسئله‌ی ما چیزی فراتر از پول بود. اپل با طراحی آیفون دنیای گوشی‌های هوشمند را متحول کرد و حقیقت این است که سامسونگ به ساده‌گی طرح ما را کپی کرد.»

احکام صادر شده مربوط به پرونده‌ی شکایتی است که اپل سال ۲۰۱۱ میلادی علیه سامسونگ مطرح کرد. در آن سال سامسونگ به پرداخت  ۴۰۰‌میلیون دالر جریمه به اپل محکوم شد، اما این رای را نپذیرفت و درخواست تجدید نظر کرد.

صدور حکم جریمه‌ی کنونی نیز به معنای پایان کشمکشی هفت‌ساله میان سامسونگ و اپل نیست چون سامسونگ می‌تواند برای رای صادر شده نیز درخواست تجدید نظر کند. البته این شرکت هنوز در مورد این که درخواست تجدید نظر خواهد کرد یا خیر اظهار نظر نکرده است.

دیدگاه are closed.