سمیع حامد مشاور ارشد رییس جمهور در امور نوآوری استعفا داد

۸صبح، کابل: سمیع‌ حامد، مشاور ارشد رییس جمهور در امور نوآوری از سمتش استعفا داد. او دلیل استعفای خود را «اجرا» نشدن طرح‌هایش در زمینه نوآوری و «سبوتاژ» کارهایش عنوان کرده است.

آقای حامد در صحبت با روزنامه ۸صبح موضوع استعفایش را تأیید کرد.

در متن استعفا‌نامه سمیع حامد دلایل کناره‌گیری او از سمتش توضیح داده شده است. سمیع حامد در متن استعفانامه‌ی خود گفته است که او نمی‌تواند به کاری که «اجرا» نمی‌شود ادامه دهد و فقط «طراح» باقی بماند.

سمیع حامد در متن استعفانامه‌اش هم‌چنان نوشت است که او هنگام پیوستن به حکومت، به رییس جمهور غنی گفته بود که اگر «زمینه کار واقعی» فراهم نشود، به کارش ادامه نخواهد داد.

حامد در ادامه افزوده است که او سه بار به همین دلیل استعفا داده بود، اما از سوی رییس جمهور غنی پذیرفته نشده است. او این بار اما استعفایش را نهایی خوانده است.

سمیع حامد نوشته است: «با وجود آن‌که کارشناسان نوآوری دفتر ما به بهترین شکل آماده شده‌اند و ما چندین اختراع و انواع نوآوری داشته‌‎ایم و خواسته‌ایم که پل ارتباط بین حکومت و مخترعان و نوآوران باشیم اما هنوز نه تنها هیچ‌گونه امکانی برای اجرای طرح‌های ما مهیا نشده است که حتا فعالیت‌های ما سبوتاژ می‌شوند.»

او کسانی را که فعالیت‌هایش را «سبوتاژ» می‌کرده، فاش نکرده است.

سمیع حامد در ادامه نوشت که متن استعفای خود را به این دلیل در شبکه‌های اجتماعی نشر کرده است که ممکن این متن نیز به رییس جمهور نرسد.

تاهنوز مشخص نیست که رییس جمهور غنی استعفای آقای حامد را پذیرفته است یا خیر.

سمیع حامد در ماه حوت سال ۱۳۹۷ مشاور ارشد رییس جمهور در امور نوآوری تعیین شد.

دکمه بازگشت به بالا