صالح: تا یک هفته دیگر مسوولیت جمع‌آوری پاسپورت و تنظیم نوبت در سفارت پاکستان را به عهده می‌گیریم

۸صبح، کابل: امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهور می‌گوید که تا یک هفته دیگر مدیریت جمع‌آوری پاسپورت و تنظیم نوبت در سفارت پاکستان را به عهده می‌گیرد.

آقای صالح که مسوولیت تامین امنیت شهر کابل را به دوش دارد، روز یک‌شنبه، هژدهم عقرب در صفحه فیس‌بوکش نوشته است، سفارت پاکستان سقف ویزایی که در روز اجرا می‌کند را به وزارت خارجه افغانستان مشخص کرده است.

وی افزود که در کم‌تر از یک هفته دیگر، طرح مدیریت امنیتی متقاضیان، مدیریت جمع‌آوری پاسپورت و تنظیم نوبت را به عهده خواهد گرفت.

آقای صالح گفته است که مردم نباید برای ویزای هیچ کشوری «تحقیر» شوند و کرامت انسانی‌شان صدمه ببیند. او تصریح کرده است که جزییات طرح را با وزارت خارجه کشور شریک می‌کند تا در تطبیق آن با سفارت پاکستان هم‌آهنگی کند.

به گفته معاون اول رییس جمهور، مسوول یکی از شش حلقه‌ای کمیشن‌کار که سال‌هاست ویزای رایگان پاکستان را به «بی‌عزت‌ترین شکل آن» به شهروندان فروخته، از ترس اعلامیه روز گذشته با وی در تماس شده و قرار است که جزییات آن را برای تیم آقای صالح ارایه کند.

این در حالی است که آقای صالح روز گذشته گفته بود که شش حلقه به صورت میانگین روزانه نزدیک به ۱۰۰ هزار دالر از فروش ویزای پاکستان از مردم اخاذی می‌کنند.

در همین حال، معاون اول ریاست جمهوری می‌گویند که در جریان شبانه روز گذشته، چهار رویداد تروریستی در کابل رخ داده و سه موتر نیز سرقت شده است.

وی افزود که افزون بر کشته شدن سه کارمند بانک مرکزی، یک افسر و یک سرباز نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های پغمان و قره‌باغ ترور شده‌اند.

با این حال، معاون اول ریاست جمهوری وعده داده است که تلاش‌هایش برای کاهش آمار جرایم جنایی و تروریستی در شهر کابل را ادامه می‌‎دهد.

آقای صالح در بیست‌وهفتم میزان مسوولیت امنیت شهر کابل را به گونه موقت عهده‌دار شده است.

دکمه بازگشت به بالا