صالح در واکنش به تیرباران خاشه جوان: طالبان به شریعت و انسانیت پایبند نیستند

۸صبح، کابل: امرالله صالح، معاون اول رییس جمهور در واکنش به تیرباران شدن خاشه جوان از سوی گروه طالبان گفته است که این گروه نه محکمه دارد و نه به شریعت و انسانیت پایبند است.

آقای صالح روز سه‌شنبه، پنجم اسد، در صفحه فیس‌بوکش نوشته است: «ویدیوی لحظات قبل از اعدام صحرایی خاشه جوان قندهاری نشان می‌دهد که طالب نه به شریعت پابند است، نه محکمه دارد ، نه قانون و نه انسانیت.»

او افزوده است که از قراین و ثبوت به وضاحت بر می‌آید که نظام حفیظ‌الله امین نسبت به طالبان به مراتب «شرافت و قانون» داشته است.

صالح تأکید کرده است که گروه طالبان «جاهل» و وحشت آفرین است.

او در واکنش به ویدیویی نشر شده از کمدین مشهور قندهاری گفته است که این ویدیو یک بار  دیگر باعث می‌شود که مردم کشور در برابر جهل و وحشت مستحکم‌تر متحد شوند.

او از اهل، هنر، ادبیات و جامعه مدنی خواسته است که صدای‌شان را بلند کنند.

گفتنی است که طالبان، نظرمحمد مشهور به «خاشه جوان» را چند روز پیش از خانه‌اش بیرون و سپس تیرباران کرده بودند.نظرمحمد از چهره‌های مشهور پولیس در قندهار بود و به دلیل خوش‌طبعی که داشت و فکاهی‌هایی که می‌گفت، در بین کاربران شبکه‌های اجتماعی پرطرف‌دار بود.

 اکنون ویدیوی در شبکه‌های اجتماعی از لحظه گرفتاری او به نشر رسیده است. در این ویدیو دیده می‌شود که طالبان با او بد رفتاری می‌کنند.

این ویدیو در شبکه‌های اجتماعی با واکنش گسترده روبه‌رو شده و شهروندان از این عمل‌کرد طالبان انتقاد کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا