دیپلمات روس در شورای امنیت: با دادن سلاح به اوکراین، عذاب رژیم کی‌یف را طولانی‌تر می‌کنید

دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده دایمی روسیه در سازمان ملل متحد گفته است، کشورش تا زمانی که اوکراین بمباران دونباس را متوقف کند، به جنگ ادامه می‌دهد.

خبرگزاری تاس روز چهارشنبه، ۲۹ جون، به نقل از دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده روسیه در شورای امنیت گزارش داده است که عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین تا زمانی که اوکراین گلوله‌باران دونباس را متوقف نکند و هیچ تهدیدی از خاک این کشور متوجه روسیه نشود، ادامه خواهد داشت.

او خطاب به کشورهای غربی گفته است که با دادن سلاح به اوکراین تنها عذاب «رژیم جنایت‌کار کی‌یف» را که آماده قربانی‌کردن مردم خود است، طولانی‌تر می‌کنند.

او گفته است: «ما یک عملیات نظامی ویژه را آغاز کردیم تا به بمباران دونباس توسط اوکراین پایان دهیم و همچنین اطمینان حاصل کنیم که این کشور و رهبری ناسیونالیست آن از تهدید روسیه دست بردارند.»

پولیانسکی همچنان دادن اجازه صحبت به ولادیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین از راه دور بدون مشورت قبلی با سایر اعضای شورای امنیت سازمان ملل را نقض رویه‌های معمول در این شورا دانسته است.

گفتنی است که جنگ در نقاط مختلف اوکراین به شدت ادامه دارد و روسیه به بمباردمان مناطقی در شهرهای شرقی اوکراین شدت بخشیده است.

دکمه بازگشت به بالا