نیرو‌های تحت حمایت روسیه حملات خود را به شهر لیسیچانسک اوکراین افزایش دادند

نیروهای تحت حمایت روسیه حملات خود را به شهر لیسیچانسک اوکراین تشدید کردند؛ زیرا آن‌ها ادعا کردند که آخرین سنگر در منطقه لوهانسک را به‌طور کامل محاصره کرده‌اند.

گاردین روز شنبه، ۲ جولای، گزارش می‌دهد که اگر لیسیچانسک سقوط کند، کل منطقه لوهانسک – که با دونتسک منطقه دونباس شرقی را تشکیل می‌دهد – می‌تواند تحت کنترل روسیه قرار گیرد و یک پیشرفت استراتژیک دیگر برای روسیه رقم بخورد.

آندری ماروچکو، سخنگوی نیروهای تحت حمایت روسیه، به خبرگزاری تاس هم گفته است: «امروز شبه‌نظامیان مردمی لوهانسک و نیروهای روسی آخرین ارتفاعات استراتژیک را اشغال کردند که به ما اجازه می‌دهد تایید کنیم که لیسیچانسک کاملاً محاصره شده است.»

گاردین به‌طور مستقل نتوانست این ادعاها را تایید کند. روز شنبه، روسلان موزیچوک، سخنگوی گارد ملی اوکراین، به تلویزیون اوکراین گفته است که اگرچه در بین تمام جبهه‌ها، «وضعیت در لیسیچانسک از همه سخت‌تر بوده‌، اما خود شهر محاصره نشده و توسط نیروهای اوکراینی کنترل می‌شود.»

پس از آن‌که هفته گذشته سیویرودونتسک به ویرانه تبدیل شد، لیسیچانسک به کانون جدید نبردها در شرق اوکراین مبدل گشت. این کشور برای هفته‌ها تحت بمباران توپ‌خانه و حملات هوایی مداوم روسیه بوده است.

دکمه بازگشت به بالا