روشن: مجاهد مرا به کشتن تهدید کرد؛ مجاهد: روشن با قاب سرم وار کرد

۸صبح، کابل: بلقیس روشن و الله‌گل مجاهد، نماینده‌گان فراه و کابل در مجلس نماینده‌گان، از دعوایی که روز گذشته بین آن دو در نشست کمیسیون سمع شکایات این مجلس صورت گرفته بود، در نشست عمومی روز چهارشنبه مجلس نماینده‌گان یاد کردند.

بلقیس روشن، نماینده زن فراه در مجلس نماینده‌گان، امروز در نشست عمومی این مجلس، بیش‌تر نماینده‌گان مرد از جمله الله‌گل مجاهد را به انجام خشونت در برابر زنان از جمله خودش متهم کرد و افزود که مجاهد او را به کشتن تهدید کرده است.

این نماینده فراه مدعی شد که الله‌گل مجاهد همیشه مسلح است و حتا در درون مجلس نماینده‌گان و نشست‌های کمیسیون سمع شکایات این نهاد با سلاح وارد می‌شود.

طبق ادعای روشن، مجاهد در حضور دست‌کم صد نفر او را به کشتن و گم کردن از کابل تهدید کرده است.

بلقیس روشن با بیان این‌که از این گونه تهدیدات نمی‌ترسد، تأکید کرد که او از حقوق تمامی زنان و مردان، به‌ویژه قشر زن، تابع هر شرایطی دفاع خواهد کرد.

به ادعای روشن، دعوایی که روز گذشته بین او و مجاهد در گرفت، ناشی از دشنام ناموسی بود که مجاهد به گفته او، نثار یکی از افراد حاضر در دور و بر نشست کمیسیون سمع شکایات کرده است.

به گفته روشن، مجاهد به آن شخص گفته است که «خواهرت را چطور و چنان می‌کنم.»

 این شخص که بعدتر از صحبت‌های الله‌گل مجاهد معلوم شد، سکرتر یکی از نماینده‌گان مجلس یا کارمند کمیسیون سمع شکایات بوده است.

روشن در ادامه گفت که مجاهد، زن را تنها وسیله‌ای می‌داند که برای سرگرمی مردان به کار می‌آید و کارش هم بچه به دنیا آوردن است.

الله‌گل مجاهد، نماینده کابل، تأیید کرد که او در نشست سمع شکایات مجلس نماینده‌گان با بلقیس روشن برخورد کرده است.

مجاهد خاطرنشان ساخت که این برخورد پس از آن انجام شد که روشن با «بشقاب» بر او حمله کرده و این «بشقاب» هم در بدنش اصابت کرده است.

این نماینده کابل گفت که چاره‌ای جز واکنش منفی در برابر این رفتار نماینده فراه نداشته است.

الله‌گل مجاهد گفت که او هیچ مشکلی با بلقیس روشن ندارد؛ به شرطی که او از صحبت‌های زشت در برابر «مجاهدین و شهدا» خودداری کند.

بلقیس روشن بسیاری از فرماندهان جهادی را که در جنگ‌های داخلی دخیل بوده‌اند، جنایت‌کار جنگی می‌داند.

مجاهد از جانب دیگر واکنش‌های عمدتاً تند بلقیس روشن را توهین به خود تلقی کرد و گفت که روشن برای دریافت پناهنده‌گی به این نوع رفتارها متوسل می‌شود.

تنش بین الله‌گل مجاهد و بلقیس روشن از زمان روی کار آمدن دور هفدهم مجلس نماینده‌گان تا کنون در جریان است.

آن دو که عضویت کمیسیون سمع شکایات مجلس نماینده‌گان را نیز دارند، پیش از این نیز در درون مجلس در برابر هم حرف‌های تندی رد و بدل کرده‌اند.

این دو نماینده باری در یک برنامه تلویزیونی نیز علیه هم با ادبیات تند صحبت کرده‌اند.

با این حال، مجلس نماینده‌گان هیأتی را برای پی‌گیری برخورد این دو در نشست روز سه‌شنبه کمیسیون سمع شکایات گماشته است.

مجاهد خود را مدافع ارزش‌ها و اتفاقات دوران جهاد در کشور می‌داند. روشن در مقابل از آن‌چه مجاهد به عنوان ارزش‌های جهاد یاد می‌کند، انتقاد دارد. بلقیس روشن، زبان صریح دارد و در جبهه مبارزه بر ضد خشونت علیه زنان در کشور فعالیت می‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن