راه‌های مواصلاتی هفت ولسوالی به مراکز ولایت‌ها هنوزهم مسدود است

۸ صبح، کابل: مقام‌ها در وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث می‌گویند، با آنکه در حال حاضر راه‌های مواصلاتی همه ولایت‌ها به ولایت باز است اما به دلیل برف‌باری‌ها و برفکوچ‌ها، راه‌های مواصلاتی هفت ولسوالی به مراکز ولایت‌ها از چندین روز به این سو همچنان مسدود است.

این مقام‌ها اما می‌گویند که تلاش‌ها برای بازگشایی این مسیرها جریان دارد.

احمدتمیم عظیمی، سخنگوی وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث به ۸ صبح گفت که در حال حاضر راه‌های مواصلاتی ولسوالی‌های دروازها و راغستان بدخشان، دو ولسوالی در ولایت غور، دو ولسوالی در ولایت دایکندی و مسیر راه ولسوالی ورس ولایت بامیان همچنان مسدود است.

او گفت که ولسوالی‌های یاد شده از شمار ولسوالی‌های صعب‌العبور و برف‌گیر هستند و تلاش‌ها به خاطر بازگشایی مسیرهای این ولسوالی‌ها جریان دارد.

این درحالی‌ست که شهر کابل و بسیاری از ولایت‌های کشور در هفته‌های پسین شاهد برف‌باری و ریزش باران بود. مقام‌های وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث می‌گویند که ریزش برف و باران، تلفاتی انسانی و خساراتی مالی به بار آورده است.

آن طوری که احمدتمیم عظیمی، سخنگوی وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث معلومات داد،  شمار قربانیان بارش باران و برف و حوادث مرتبط به آن در کشور در جریان زمستان امسال به ۴۰ تن کشته و ۶۱ زخمی رسیده است.

برف‌های اخیر به گفته وی خسارات مالی نیز به جا گذاشته و  تا کنون ۳۵۰ منزل به صورت قسمی و ۲۷ خانه دیگر به صورت کلی تخریب شده است.

دکمه بازگشت به بالا
بستن