غنی در هسکه‌مینه: نیروهای امنیتی برای انتقام، تروریستان را سرکوب می‌کنند

۸صبح، کابل: محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور که صبح روز یک‌شنبه، بیست‌وهشتم میزان برای غم‌شریکی و دل‌جویی با قربانیان انفجار در مسجد جامع «جودره» ولسوالی هسکه‌مینه به این ولسوالی رفته بود، در سخنانی در میان باشنده‌گان هسکه‌مینه گفت که نیروهای امنیتی انتقام‌ آن‌ها را از تروریستان خواهند گرفت. حمله به مسجد جامع جودره هنگام نماز جمعه در بیست‌وششم میزان اجرا شد که در آن حدود ۷۰ نفر جان باخته‌اند و حدود ۶۰ نفر زخمی شده‌اند.

با این حال، رییس جمهور در سخنانش در میان شماری از باشنده‌گان ولسوالی هسکه‌مینه ننگرهار گفت حمله به مسجد جامع جودره تنها رنج و درد این قریه کوچک نبود بلکه فاجعه‌ای است به سطح ملی و بین‌المللی نکوهش شده است.

او تأکید کرد: «نیروهای دلیر امنیتی و دفاعی ما به هدف انتقام‌گیری از عاملان این جنایت، گروه داعش و دیگر گروهای تروریستی را سرکوب خواهند کرد.»

از جانب دیگر، محمداشرف غنی به مردم ولسوالی هسکه‌مینه وعده داد که برای خانواده هر قربانی یک نمره زمین رهایشی توزیع می‌کند و هم‌چنان بازمانده‌گان قربانیان را به سفر حج عمره می‌فرستد.

 رییس جمهور غنی از باشنده‌گان هسکه‌مینه تشکری کرد که حکومت را برای سرکوب گروه داعش یاری کرده‌اند. او وعده داد که تمام ولسوالی‌های شش‌گانه شینوار ننگرهار را از وجود داعش تصفیه خواهند کرد.

ننگرهار ولایتی که طالبان و داعش در آن به صورت هم‌زمان حضور دارند، امسال شاید بیش‌ترین رویدادهای انفجاری و انتحاری تجربه کرده است. اما وسعت حمله بر نمازگزاران در مسجد جامع جودره به حدی بود که بسیار از کشورهای جهان، منطقه، نهادهای بین‌المللی و حقوق بشری آن را محکوم کرده‌اند. حتا گروه طالبان که مظنون این نوع حملات به شمار می‌رود، حمله به نمازگزاران را محکوم کرده و گفته است که افرادش در این حمله دست ندارند.

دکمه بازگشت به بالا