مروری بر مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه – قسمت ۳

چهارم سرطان، آغاز سیزدهمین روز مسابقات و سومین مسابقه‌ی هر تیم اشتراک‌کننده‌ی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸- روسیه بود. برای چهار روز متوالی، روزانه چهار مسابقه طوری انجام شد که بخاطر جلوگیری از تبانی و سازش دو مسابقه هر گروه همزمان در دو ورزشگاه روسیه برگزار شد تا صعودکننده‎گان و حذف‌شده‎گان مشخص شوند و از طرفی هم در گروه‎هایی که قبلاً صعود کشورها مشخص شده بود، باید تثبیت می‌شد که کدام کشور سرگروه و دوم است تا به سیستم چلیپا: اول گروه اول با دوم گروه دوم و اول گروه دوم با دوم گروه اول در دور بعد مسابقه دهند.

بنا بر همین شیوه که فیفا برگزیده بود، در این روز دو مسابقه‌ی گروه اول یا A میان تیم‎های ملی فوتبال کشور‎های روسیه و یوراگوای و هم‎زمان با آن مسابقه میان مصر و عربستان سعودی صورت گرفت. چون صعود به دور بعدی روسیه و یوراگوای هر یک با شش امتیاز از دو مسابقه قطعی شده بود، بنابراین این دو کشور برای سرگروه شدن و حفظ حیثیت مسابقه کردند. دقیقه‌ی دهم بازی روسیه و یوراگوای برای میزبان تکان‌دهنده بود؛ چون در خارج محوطه‌ی جزای‌شان خطا رخ داد و لوئیس سوارز، بازیکن یوراگوای با یک ضربه‌ی عالی توانست دروازه‌ی روسیه را باز کند. در دقیقه‌ی بیست‎و‎سه، بازیکنان یوراگوای خارج از محوطه‌ی جریمه شوت سنگینی را روانه‌ی دروازه‌ی روسیه کردند که با یک تغییر مسیر جزئی وارد گول آن کشور شد و دومین گول یوراگوای زده شد. گول خودی به نام دینس چریشف، بازیکن روسیه ثبت شد. در دقیقه‌ی سی‎و‎شش ایگور سمولینکوف، بازیکن شماره بیست‎و‎سه کشور میزان به دنبال یک خطای مدهش کارت سرخ دید و از بازی اخراج شد با اخراج بازیکن دفاعی حملات یوراگوای بیشتر و شدیدتر شد، اما در نیمه‌ی اول بازی با همان نتیجه‌ی دو مقابل صفر به پایان رسید. در نیمه‌ی دوم اگرچه روس‎ها دست به یک سلسله حملات زدند، اما بی‌نتیجه ماند تا این‎که در آخرین دقیقه ایدینسن کاوانی، بازیکن شماره بیست‎و‎سه یوراگوای سومین گول را زد و یوراگوای سه مقابل صفر برنده شد و در صدر گروه اول یا گروه A قرار گرفت.

در مسابقه‌ی دیگر که دو کشور مصر و عربستان از همین گروه همزمان با مسابقه‌ی اول بازی می‌کردند، یک بازی تشریفاتی بود؛ زیرا هر دو تیم چانس صعودشان را از دست داده بودند، فقط بخاطر اعاده‌ی حیثیت با هم دیدار داشتند و برای پُر ساختن جدول رو در روی یکدیگر قرار گرفتند. محمد صلاح، بازیکن نام‌دار مصر در دقیقه‌ی بیست‎و‎دو دروازه‌ی سعودی را گشود، اما سعودی‎ها دو بار در دقایق وقت تلف شده‌ی نیمه‌ی اول و دوم دروازه‌ی مصر را باز کردند و بازی را با نتیجه‌ی دو مقابل یک به نفع خویش پایان دادند. مصر و عربستان با این نتایج حضور خویش در بیست‎و‎یکمین دوره‌ی جام جهانی فوتبال را پایان بخشیدند. با پایان یافتن مسابقات این گروه، تیم ملی فوتبال یوراگوای با نُه امتیاز در صدر جدول قرار گرفت و به دنبال آن روسیه با شش امتیاز، عربستان سعودی با سه امتیاز و مصر بدون امتیاز در رده‎های دوم تا چهارم جابه‌جا شدند.

در بازی انگلیس مقابل بلجیم مربیان هر دو کشور نخواستند تا بازیکنان طراز اول‌شان مانند هری کین از انگلستان و رومیلو لوکاکا از بلجیم را داخل میدان سازند. هر دو کشور در نیمه‌ی اول یک بازی خسته‌کن را ارائه دادند، اما در دقیقه‌ی پنجاه‌ویک ادنان جانوزاج، بازیکن شماره هجده‌ی بلجیم در خارج محوطه‌ی جزای انگلیس صاحب توپ شد و بعد از یک چرخش زیبا از فاصله‌ی دور توپ را در سمت راست جوردن پیکفورد دروازه‎بان انگلیس جا داد و کشورش یا یک مقابل صفر جلو انداخت. بازی تا آخر به همین نتیجه باقی ماند و انگلیس مزه‌ی تلخ شکست در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ – روسیه را چشید.

مسابقات دیگر روز سیزدهم میان تیم‎های ملی کشورهای پرتگال و ایران و همزمان با آن مسابقه میان هسپانیه و مراکش از گروه دوم یا B دایر شد. بازی نیمه‌ی اول ایران و پرتگال مساویانه پیش می‌رفت و مدافعان ایران در برابر هجوم لحظه‌به‌لحظه‌ی پرتگال مقاومت می‌کردند. نیمه‌ی اول داشت به پایانش نزدیک می‌شد که ریکاردو کواریزما، بازیکن شماره بیست در دقیقه چهل‎و‎پنج با یک شوت عالی توانست دروازه‌ی ایران را بگشاید و بازی را یک مقابل صفر به نفع کشورش سازد. نیمه‌ی دوم با حملات مکرر پرتگال توأم بود، اما ایرانی‎ها با دفاع سرسختانه می‌کوشیدند جلو گول‌زدن بیشتر را بگیرند. در دقیقه‌ی پنجاه ‎و ‎دو به دنبال خطای مدافع ایرانی داور بعد از بررسی ویدیو دستور ضربه از روی نقطه‌ی پنالتی را داد. کریستینا رونالدو یکی از بهترین گول‎زنان جهان پشت توپ قرار گرفت و با یک ضربه‌ی قوی توپ را به سوی دروازه‌ی ایران پرتاب کرد، اما علی‎رضا بیرانوند، دروازه‎بان با یک حرکت استثنایی مانع گول دوم شد و به این ترتیب، رونالدو در جمله‌ی بازیکنانی پیوست که در این رقابت‌ها نتوانستند ضربه‌ی پنالتی را گول کنند. بازی به وقت تلف‌شده رسیده بود که ایرانی‎ها صاحب یک ضربه از روی نقطه‌ی پنالتی شدند. کریم انصاری‎فرد، بازیکن شماره دهم ایران پشت توپ ایستاد و توپ را دور از دستان روی پاتریسو دروازه‎بان پرتگال گول کرد و بازی یک مقابل یک مساویانه پایان یافت.

در بازی دیگر تیم ملی فوتبال هسپانیه در مقابل مراکش که تمام چانس‎های صعودش را از دست داده بود، ایستاد. هسپانیه به صدرنشینی در گروه دوم یا B می‌اندیشید و مراکش نمی‌خواست بدون امتیاز مسابقات جام جهانی را ترک کند. خالد بوطیب، بازیکن شماره سیزده مراکش در دقیقه‌ی چهاردهم به دنبال تردد میان دو دفاع هسپانیه، توپ را وارد دروازه‌ی آن کشور کرد و بازی را یک مقابل صفر رقم زد. پنج دقیقه بعد از گول مراکشی‎ها، ایسکو بازیکن شماره بیست‎ودوی هسپانیه با پاس اندرس انیستا بازی را مساوی ساخت. بازی به پایانش نزدیک می‌شد که بار دیگر یوسف ین‎نصیری، بازیکن شماره نزده مراکش که تازه وارد میدان شده بود، توپی را که از کارنر پرتاب شده بود، با ضربه‌ی سر گول کرد. با این گول مراکش، دست و پای هسپانیوی‎ها سست شد؛ زیرا صعودشان به مخاطره افتاده بود، اما این دلهره و پریشانی هسپانیوی‎ها در اولین دقیقه‌ی وقت‎های تلف‌شده رفع شد، طوری که ایاگو اسپاس، بازیکن شماره هفده که او هم مانند ین‎نصیری تازه تعویض شده بود، گول کرد و بازی را دو مقابل دو مساوی ساخت. به این ترتیب مسابقات گروه دوم یا B نیز به پایان رسید و هسپانیه و پرتگال هر یک با پنج امتیاز راهی دور بعدی شدند و ایران با چهار امتیاز و مراکش با یک امتیاز از ادامه‌ی مسابقات حذف شدند. هسپانیه و پرتگال هر دو پنج امتیاز داشتند و تفاضل گول‌شان با هم مساوی بود، اما هسپانوی‎ها شش گول زده بود و پرتگالی‌ها پنج گول، بنابراین هسپانیه صدرنشین شد و پرتگال به صفت تیم دوم گروه صعود کرد.

بازی‎های روز چهاردهم از گروه سوم یا سی و چهارم یا دی بودند طوری که در بازی اول فرانسه و دنمارک در مقابل هم قرار گرفتند و همزمان با این مسابقه آسترالیا و پیرو رویارویی کردند. فرانسوی‎ها و دنمارکی‎ها چنان مسابقه کردند که گویی هر دو کشور به تساوی اکتفا داشته و فرانسوی‎ها صدرنشین و دنمارکی‎ها می‌خواهند دوم گروه C باشند. هر دو تیم بدون گول مسابقه را به پایان رسانیدند و این اولین مسابقه‌ی جام جهانی ۲۰۱۸ – روسیه بود که بدون گول تمام شد. در بازی دیگر گروه سوم یا سی پیرویی‎ها با یک بازی خوب آسترالیا را دو مقابل صفر شکست دادند و به این ترتیب، فرانسه با هفت امتیاز صدرنشین شد و به تعقیب آن دنمارک با پنج امتیاز، پیرو با سه امتیاز و آسترالیا با یک امتیاز رده‌بندی شدند. 

بازی‎های همزمان گروه چهارم یا D با مسابقات آرجنتاین مقابل نایجریا و آیسلند مقابل کرویشیا آغاز شد. مسابقه‌ی آرجنتاین و نایجریا یکی از حساس‎ترین مسابقات جهام جهانی دور بیست‎ویکم بود؛ زیرا تیم ملی آرجنتاین با تمام قوا از سقوطش جلوگیری می‌کرد و برخلاف دو بازی گذشته‎اش فوق‎العاده سریع و تهاجمی عمل می‌کردند تا این‌که در دقیقه‌ی چهارده لیونل مسی در محوطه‌ی جزای نایجریا صاحب توپ شد و آن‎را گول کرد. مسابقه در نیمه‌ی اول تا همان تک‌گول مسی یک مقابل صفر به پایان رسید و در نیمه‌ی دوم که هنوز شش دقیقه از آغاز بازی نگذشته بود، ژاویر مسکرانو در داخل محوطه‌ی جزا خطایی را مرتکب شد و داور دستور ضربه از نقطه‌ی پنالتی را داد. ویکتور موزس مهاجم نایجریا ضربه‌ی پنالتی را به گول تبدیل کرد و بازی مساوی شد، اما در دقیقه‌ی هشتاد‎و‎شش مارکوس روجو، بازیکن دفاعی آرجنتاین به دنبال ارسال یک توپ توسط گابریل مرکادو مدافع شماره‌ دوم آن کشور توپ را داخل دروازه نایجریا جا داد و بازی را دو مقابل یک به پایان رسانید.

بازی آیسلند و کرویشیا که همزمان با بازی آرجنتاین و نایجریا جریان داشت با وجود تلاش‎های هر دو طرف به ویژه جسارت و ضربه‎های پیهم آیسلندی‌ها باز هم در نیمه‌ی اول بدون گول سپری شد. در نیمه‌ی دوم میلان بادیو بازیکن شماره نزدهم کرویشیا با یک ضربه‌ی پای چپ از داخل محوطه‌ی جریمه دروازه‌ی آیسلند را باز کرد. در دقیقه‌ی هفتاد‎و‎شش به دنبال ارسال یک توپ توسط گیلفی سیگوردسنریال، بازیکن شماره دهم آیسلند توپ به دست مدافع کرویشیا اصابت کرد و داور دستور ضربه از نقطه پنالتی را داد. سیگوردسن آنرا با یک ضربه‌ی قوی در وسط دروازه، گول کرد و بازی را به تساوی کشانید. در دقیقه‌ی نود ایوان پریسیچ مدافع شماره چهارم کرویشیا از سمت چپ میدان ظاهر شده و با سرعت سرسام‌آور با توپ داخل محوطه‌ی جزای آیسلند شده و از میان دو مدافع و دروازه‎بان گول دوم را به ثمر رسانید. با این ترتیب، بازی دو مقابل یک به نفع کرویشیا پایان یافت. با پایان‌یافتن آن بازی، دو کشور کرویشیا با نُه امتیاز صدرنشین و آرجنتاین با چهار امتیاز به دور بعدی صعود کردند. نایجریا با سه امتیاز و آیسلند با یک امتیاز از مسابقات حذف شدند.

روز پانزدهم مسابقات جام جهانی شاهد رویارویی چهار کشور در گروه ششم یا ایف میان کشورهای آلمان مقابل کوریای جنوبی و سویدن و مکسیکو بود. مکسیکو با شش امتیاز با سویدن که برای صعود چنگ و دندان بود، مقابل شد. بازی آلمان و کوریا با برتری آلمان و حملات پیهم آن  کشور آغاز شد، اما در نیمه‌ی اول مساویانه بدون گول به پایان رسید. در دقیقه‌ی پنجاه‎و‎پنج بازی، یواخیم لو مربی آلمان دست به یک تعویض حساس زد. طوری که سمیع خضیرا، هافبک هجومی خویش را با ماریو گومیز مهاجم عوض کرد تا اگر بتواند او کاری را به نفع کشورش انجام دهد. شش دقیقه بعد از تعویض اولی مربی آلمان دست به تعویض دومی زد و توماس مولر مهاجم دیگر را وارد میدان ساخت و در دقیقه‌ی هفتادو‎هفت باز هم جولیان براندت مهاجم را با یک مدافع عوض کرد تا به گولی دست یابند، اما این سه تعویض نه تنها آلمان را صاحب گول نکرد، بلکه بازیکنان کوریا جسورانه‌تر حمله بردند و زمانی‎که بازی به دقایق وقت تلف‌شده کشیده شد، سو هوینگ مین بازیکن شماره هفت کوریا جنوبی دروازه آلمان را گشود و کیم یونگ گوان بازیکن شماره نزده کوریا در آخرین ثانیه‎های وقت تلف شده دروازه آلمان را بار دیگر باز کرد و به این ترتیب، آلمان قهرمان مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ – برازیل مفتضحانه با دو شکست و یک برد از روند مسابقات حذف شد.

مسابقه‌ی سویدن با مکسیکو همزمان با مسابقه‌ی آلمان و کوریا برگزار شد. سویدنی‎های پر تلاش از دو طرف میدان دروازه‌ی مکسیکو را زیر ضربه گرفته بودند، اما شهامت دروازه‎بان مکسیکویی باعث شد که نیمه‌ی اول بدون گول به پایان برسد. در دقیقه‌ی پنجاهم لودویک اگوستینسن، مرد شماره ششم سویدن با یک ضربه از فاصله‌ی نزدیک، در کمال بی‌باوری مکسیکویی‎ها حتا مربی کشورش، گول کرد و بازی را یک مقابل صفر تعویض کرد. هنوز مکسیکویی‎ها از شوک گول اول به حال نیامده بودند که سویدنی‎ها صاحب یک ضربه از نقطه‌ی پنالتی شدند و اندریاس گرانکوسیت کاپیتان سویدنی آن را گول کرد. انگار در آن روز برای سویدنی‎ها از آسمان بخت و اقبال می‌بارید؛ زیرا این تیم در دقیقه‌ی هفتاد‎و‎چهار صاحب گول سوم شد و یأس از دست رفته‌ی‌شان برای صعود به شادی بدل شد و در نتیجه، بازی را سه مقابل صفر بردند و جای‌شان را در مرحله‌ی بعدی تثبیت کردند. 

 به این ترتیب، تیم ملی فوتبال سویدن با شش امتیاز با تفاضل گول بیشتر سرگروه گروه F شد و به دنبال آن مکسیکو با شش امتیاز در رده دوم و کوریا با سه امتیاز در رده‌ی سوم و آلمان با سه امتیاز و تفاضل گول کمتر در رده چهارم قرار گرفتند. آلمان و کوریای جنوبی حذف شدند، سویدن و مکسیکو به دور بعد صعود کردند.

مسابقه سومی و چهارمی روز پانزده با صف‌آرایی برازیل با صربیا و سویس با کوستا ریکا همزمان آغاز شد. برازیلی‎ها که به صدر‎نشینی گروه پنجم یا I دل بسته بودند بازی را با شیوه‌ی تهاجمی آغاز کردند، اما در اولین دقایق مارسیلو مدافع هجومی برازیل و یکی از چهره‎های برجسته‌ی جهان فوتبال مصدوم شد و بازی را جبراً ترک کرد، اما برازیلی‎ها با وجود خشونت صربیایی‎ها به حملات‌شان ادامه می‌دادند تا این‌که در دقیقه‌ی سی‎و‎شش روی یک پاس عالی کوتینهو، بازیکن شماره یازده به پاولینهو، بازیکن شماره پانزده و اشتباه اندک دروازه‎بان صربیا، برازیل صاحب گول اول شد که نیمه‌ی اول با همین نتیجه خاتمه پیدا کرد. در دقیقه‌ی شصت‎وهشت تیگا سیلوا، بازیکن شماره دوم برازیل روی یک ضربه‌ی کارنر که توسط نیمار پرتاب شده بود، بار دیگر دروازه‌ی صربیا را باز کرد. با گول دوم، برازیلی‎ها شیوه‌ی جنگی شان را تغییر داده جسورانه‎تر فوتبال کردند و یک نمایش عالی از فوتبال را به رخ جهانیان کشیده نشان دادند که بی‌جهت ادعای قهرمانی این دور را ندارند و با نتیجه‌ی دو مقابل صفر صربیا را شکست دادند.  

کوستا ریکا که چانس صعود به مرحله‌ی بعد را نداشت در مقابل سویس ظاهر شد. سویسی‎ها بازی محتاطانه‌ای را پیشه کرده بودند، اما در دقیقه‌ی سی‎و‎یک بلیرم ژمایلی، بازیکن شماره پانزده سویسی توانست دروازه‌ی کوستا ریکا را بگشاید و نیمه‌ی اول با نتیجه‌ی یک مقابل صفر به سود سویس پایان یافت. در دقیقه‌ی پنجاه‎وشش کیندل واتسن، بازیکن شماره نزده کوستا ریکا کشورش را صاحب گول کرد. بازی به دقایق پایانی‌اش می‌رسید که یوب دیمریک بازیکن شماره نزده سویس باز هم دروازه‌ی کوستاریکا را گشود، اما دیری نگذشت که کوستا ریکا صاحب یک ضربه از نقطه‌ی پنالتی شد. برایان رویز کوستا ریکایی پشت توپ ایستاد و با یک ضربه‌ی محکم توپ را به پایه‌ی دروازه‌ی سویس کوبید. توپ در برگشت به سر یان سومر، دروازه‎بان سویس خورد و داخل گول شد. با این گول نتیجه‌ی بازی دو مقابل دو مساویانه پایان یافت.

در پایان بازی‎های شب پانزدهم، برازیل با هفت امتیاز صدرنشین و سویس با پنج امتیاز دوم شد. صربیا با سه امتیاز و کوستا ریکا با یک امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفتند.

در آخرین روز دور اول یا گروهی مسابقات جام جهانی کشورهای کولمبیا و سنیگال و همزمان با آن جاپان و پولند از گروه آخر یا H در برابر هم قرار گرفتند. در این گروه که چهار کشور از چهار قاره اشتراک داشتند، پولند چانس صعودش را از دست داده بود بنابراین بازی با جاپان برای حفظ حیثیت بود، اما سه کشور کولمبیا، سنیگال و جاپان هر کدام بخت آزمایی می‌کردند. در بازی سینگال و کولمبیا، کشور سینگال به یک امتیاز نیاز داشت، اما کولمبیا باید بازی را می‌برد؛ بنابراین سنیگالی‎ها محتاطانه و کولمبیایی‌ها تهاجمی عمل می‌کردند. نیمه‌ی اول بازی بدون گول به پایان رسید، اما در دقیقه‌ی هفتاد‎وچهار ییری مینا، بازیکن شماره سیزده کولمبیا به دنبال یک ضربه از نقطه‌ی کارنر کشورش را صاحب گول کرد و تا آخر نتیجه‌ی بازی با همان یک گول کولمبیا به پایان رسید و سینگالی‎ها با چشمان اشک‌آلود آرزوی رفتن به دور دوم را از دست دادند.

جاپانی‎ها برای سرگروه شدن و تثبیت موقعیت‌شان در گروه آخر تلاش می‌کردند، اما پولندی‎ها برای کسب حد اقل امتیاز می‌خواستند تا دست خالی به کشورشان بر‎نگردند. بخت با پولندی‎ها بود؛ زیرا این در دقیقه پنجاه‎ونُه صاحب گول شدند و جان بدناریک بازیکن شماره پنج آن کشور با یک ضربه‌ی کاری از فاصله دو متری دروازه‌ی جاپان را گشود و بازی یک مقابل صفر به نفع پولند خاتمه یافت و آن‌ها صاحب سه امتیاز شدند. 

به این ترتیب، کشورهای گروه آخر نیز رده‌بندی شدند. کولمبیا با شش امتیاز در مقام اول قرار گرفت و به دنبال آن جاپان و سنیگال هر یک با چهار امتیاز و تفاضل گول هم‎سان و پولند با سه امتیاز در جای‎گاه‎های خویش قرار گرفتند. کولمبیا به دور بعد صعود کرد و جاپان نیز با این‌که امتیاز و تفاضل گولش با سنیگال یک برابر بود، اما به لطف تعداد کمتر کارت زرد بهتر از سنیگال شناخته شد و چانس صعود را دریافت کرد.

بازی‎های گروه هفتم یا جی با رویارویی بلجیم با انگلیس و پانامه با تونس همزمان آغاز شد. انگلیس و بلجیم هر دو با شش امتیاز صعود خویش را قطعی ساخته بودند و پانامه و تونس هم حذف‌شان رقم خورده بود؛ بنابراین دو کشور اروپایی بخاطر صدرنشینی گروه مسابقه را برگزار کردند و دوی دیگر بخاطر یگانه امتیاز شان، تا دست خالی برنگردند.

در بازی انگلیس مقابل بلجیم مربیان هر دو کشور نخواستند تا بازیکنان طراز اول‌شان مانند هری کین از انگلستان و رومیلو لوکاکا از بلجیم را داخل میدان سازند. هر دو کشور در نیمه‌ی اول یک بازی خسته‌کن را ارائه دادند، اما در دقیقه‌ی پنجاه‌ویک ادنان جانوزاج، بازیکن شماره هجده‌ی بلجیم در خارج محوطه‌ی جزای انگلیس صاحب توپ شد و بعد از یک چرخش زیبا از فاصله‌ی دور توپ را در سمت راست جوردن پیکفورد دروازه‎بان انگلیس جا داد و کشورش یا یک مقابل صفر جلو انداخت. بازی تا آخر به همین نتیجه باقی ماند و انگلیس مزه‌ی تلخ شکست در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ – روسیه را چشید. 

بازی پانامه و تونس با برتری پانامه آغاز شد. در دقیقه‌ی سی‎و‎سه به دنبال ضربه‌ی بازیکنان پانامه توپ به با یک تماس با یاسین میریه، مدافع تونسی گول خودی شد و بازی را یک مقابل صفر شد، اما در دقیقه‌ی پنجاه‎و‎یک فخرالدین بن‎یوسف گول زد و بازی را مساوی ساخت. تونسی‎ها در دقیقه‌ی شصت‎وشش باز هم صاحب گول شدند و بازی را با نتیجه‌ی دو مقابل یک بردند و سه امتیاز کمایی کردند. با پایان یافتن مسابقه‌ی تونس و پانامه مسابقات گروه هفتم یا D نیز به پایان رسید و بلجیم با نُه امتیاز در صدر این گروه، انگلیس با شش امتیاز در مقام دوم، تونس با سه امتیاز سوم و پانامه بدون امتیاز در رده چهارم قرار گرفتند.

  بنابراین در پایان روز شانزدهم مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ – روسیه شانزده کشور یوراگوای، روسیه، هسپانیه، پرتگال، فرانسه،‌ دنمارک، کرویشیا، آرجنتاین، برازیل، ‌سویس، سویدن، مکسیکو، بلجیم، انگلیس، کولمبیا و جاپان به دور بعد صعود کردند و شانزده کشور دیگر نظیر مصر، عربستان سعودی، ایران، مراکش، پیرو، آسترالیا، آیسلند، نایجریا، صربیا، کوستا ریکا، آلمان، کوریای جنوبی، پانامه، تونس، سنیگال و پولند حذف شدند.

با مشخص‌شدن سرگروه‎ها و تیم‎های دوم هر هشت گروه مسابقات دور دوم که یک شانزدهم نهایی یا دور حذفی روشن گردید و سر گروه‎ها چون یوراگوای، هسپانیه، فرانسه، کرویشیا، برازیل، سویدن، بلجیم و کولمبیا به ترتیب در مقابل پرتگال، روسیه، آرجنتاین، دنمارک، مکسیکو، سویس، جاپان و انگلیس رده بنده شدند.

قابل یادآوری است که روز شنبه ۹ سرطان(۳۰ جون) مسابقه میان کشورهای آرجنتاین و فرانسه و پرتگال مقابل یوراگوای انجام می شود. یکشنبه مسابقه میان هسپانیه با روسیه و دنمارک مقابل کرویشیا، دوشنبه برازیل مقابل مکسیکو و بلجیم مقابل جاپان و روز سه شنبه آخرین مسابقه دور حذفی یا یک هشتم نهایی میان سویدن مقابل سویس و کولمبیا در برابر انگلیس برگزار می‌شود.

ادامه دارد…

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن