ادامه اعتراض بازنشسته‌گان؛ ۱۰ ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند

۸صبح، کابل: ده‌ها تن از بازنشسته‌گان نظامی و غیرنظامی، روز شنبه، ۱۸ جوزا، برای چندمین بار در برابر ریاست عمومی تقاعد در کابل دست به اعتراض زدند.

آنان می‌گویند که حدود ۱۰ ماه است که طالبان حقوق‌ آن‌ها را پرداخت نکرده‌اند و با وجود درخواست‌های مکرر، تاکنون صدای آنان شنیده نشده است.

بیش‌تر این بازنشسته‌گان که کارمندان ملکی، آموزگاران، استادان دانشگاه‌ها و نظامیان هستند، می‌گویند که عدم پرداخت حقوق تقاعدشان آنان را با فقر و تنگ‌دستی روبه‌رو کرده است.

نجیب‌الله، یکی از معترضان، می‌گوید بیش‌ از ۱۰ ماه می‌شود که سرگردان است و تقاعدش که حق یک منسوب پیشین دولتی است، پرداخت نمی‌شود.

عبدالحمید، یکی دیگر از معترضان، می‌گوید که در جریان ده ماه، مقام‌های طالبان امروز و فردا کرده و تاکنون هیچ اقدامی برای پرداخت حقوق‌شان نکرده‌اند.

خواجه صدیقی، متقاعد معترض دیگر، از افزایش قیمت بلند مواد خوراکی شکایت دارد و می‌گوید که قیمت هر بوری آرد، هر بشکه روغن و هر بوری برنج، بیش از سه هزار افغانی است و آنان توان خرید ندارند.

ذبیح‌الله، معترض دیگر، می‌گوید که تقاعد حق مسلم کارمندان است و آنان دنبال خیرات نیامده‌اند. به گفته او، این حقی است که در جریان سال‌ها کار از معاش ماهوارشان وضع شده است.

برخی از آنان می‌گویند که کرایه موترشان را قرض گرفته به ریاست تقاعد آمده‌اند، اما مسوولان این ریاست گوش شنوایی برای شنیدن مشکل‌ آن‌ها ندارند.

پیش از این شماری دیگر از کارمندان حکومت از جمله کارمندان ریاست ثبت احوال نفوس نیز شکایت داشتند که چندین ماه است معاش آنان پرداخت نشده است.

دکمه بازگشت به بالا