فیصله کمیته اضطرار مبارزه با کرونا؛ فعالیت‌ نهادهای آموزشی تا ۱۵ اسد هم‌چنان متوقف می‌ماند

۸صبح، کابل: کمیته اضطرار مبارزه با کرونا به ریاست محمدسرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری، فیصله کرده است که مکاتب و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی تا ۱۵ ماه اسد هم‌چنان بسته بماند. طبق فیصله‌ی این کمیته، بازگشایی تدریجی مکاتب بعد از ۱۵ اسد به نتایج سروی وزارت صحت عامه از وضعیت عمومی صحی کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا، بسته‌گی دارد. این سروی قرار است تا آخر هفته جاری تکمیل شود.

طبق اعلام دفتر معاون دوم ریاست جمهوری، در طرح بازگشایی مکاتب و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی، وزارت‌های معارف و تحصیلات عالی بسته‌های کمکی را به مکاتب‌ و دانشگاه‌های خصوصی پیشنهاد کرده‌اند و هم‌چنان بر تقویت سیستم آموزش آنلاین در کشور تأکید شده است.

معاون دوم رییس جمهور گفته است که با توجه به شرایط کنونی ناشی از شیوع ویروس کرونا، حفظ جان دانش‌آموزان و دانشجویان برای حکومت افغانستان اولویت دارد و به همین دلیل نیاز است تا در مورد بازگشایی مراکز آموزشی با دقت بیش‌تر و مطالعه دقیق‌تر وضعیت عمومی صحی کشور، تصمیم گرفته شود.

دفتر معاون دوم ریاست جمهوری اعلام کرده است که نشست کمیته اضطرار مبارزه با ویروس کرونا که روز شنبه، بیست‌ویکم سرطان برگزار شد، طرح تغییر رژیم کاری ادارات دولتی در مرحله فلاکت ناشی از اوج شیوع ویروس کرونا را نیز تأیید کرده است.

طبق این طرح، قرار است ساعات کاری ادارات دولتی از ساعت ۸:۰۰ صبح تا ساعت ۴:۰۰ بعد از ظهر تنظیم شود و کارمندان ادارات در دو شیفت روزهای زوج و فرد به کار حاضر شوند.

معاون دوم رییس جمهور گفته است که ادارات دولتی مکلف‌اند نکات بهداشتی را برای جلوگیری از شیوع بیش‌تر ویروس کرونا در نظر بگیرند و فاصله اجتماعی را در زمان ارائه خدمات به مراجعان، رعایت کنند.

هم‌چنان در نشست کمیته اضطرار مبارزه با ویروس کرونا، طرح شروع مسابقات کریکت بدون حضور تماشا‌گران تأیید شده است.

معاون دوم رییس جمهور گفته است که با توجه به موافقت وزارت صحت عامه و تعهد اداره کریکت بورد به رعایت توصیه‌های صحی، اداره کریکت بورد اجازه دارد که مسابقات کریکت را آغاز کند و برنامه‌های خود را در این رابطه روی دست گیرد.

در نشست کمیته اضطرار مبارزه با ویروس کرونا فیصله شده است که برای آغاز فعالیت سایر رشته‌های ورزشی، نیز یک طرح جداگانه تهیه و به جلسات بعدی کمیته برای بحث و بررسی بیش‌تر پیش‌کش شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن