شکایات باشنده‌گان تخار،کندز و سمنگان از کم‌کاری بانک‌های خصوصی

۸صبح، کندز: شماری از باشنده‌گان ولایت‌های کندز، تخار و سمنگان از کم‌کاری و کندی فعالیت‌های بانکی در این ولایات شکایت دارند.

باشنده‌گان این ولایات می‌گویند که پس از روی کارآمدن حکومت سرپرست طالبان و بحران در خدمات بانکی و غیرفعال شدن فعالیت ماشین‌های خودپرداز صرافی، با مشکلات فراوانی روبه‌رو شده‌اند.

بشیر احمد نقشبندی، یکی از باشنده‌گان ولایت سمنگان امروز یک‌شنبه، ۲۶ جدی به روزنامه ۸صبح می‌گوید، از پنج ماه بدین‌سو عزیزی بانک در این ولایت فعالیت ندارد و فعالیت کابل بانک نو نیز کاهش یافته است.

به گفته باشنده‌گان این ولایت، آنان به‌خاطر دریافت پول مجبور اند به ولایات بغلان و بلخ سفر ‌کنند.

شفیق شریفی، یکی از باشنده‌گان ولایت تخار نیز می‌گوید، از هفته‌‌ها بدین‌سو پشت درب بانک می‌رود، اما این بانک گاهی به مردم پول می‌دهد و گاهی نه.

احمد بلال، از باشنده‌گان کندز که در افغان یونایتد بانک، حساب تجارتی دارد می‌گوید، هر هفته تنها می‌تواند پنج درصد پولش را از بانک بگیرد که این مشکل به کسب‌وکار او آسیب زده است.

یکی از مسوولان بانک‌های خصوصی در کندز که نمی‌خواهد از وی نام برده شود می‌گوید، محدودیت‌های وضع‌شده از سوی بانک مرکزی، بانک‌ها و مردم را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده است.

گفتنی است که بانک مرکزی افغانستان روز گذشته اعلام کرد، پس از مذاکرات میان این بانک و مجتمع بانک‌های تجارتی، قرار است ماشین‌های خودپرداز (ای‌تی‌ام) پس از چندین ماه توقف دوباره فعال شود.

دکمه بازگشت به بالا