باشنده‌گان غزنی به دلیل عدم پذیرش متقاضی جدید پاسپورت دست به اعتراض زدند

۸صبح، کابل: شماری از باشنده‌گان غزنی به دلیل عدم پذیرش و جمع‌آوری اسناد جدید پاسپورت، دست به اعتراض زده و خواهان رعایت عدالت در روند توزیع پاسپورت شده‌اند.

شماری از باشنده‌گان ولسوالی‌های غزنی که برای اخذ پاسپورت به این شهر آمده‌اند، به روزنامه ۸صبح می‌گویند که براساس تقسیم‌اوقات آمریت پاسپورت طالبان درخواست اخذ پاسپورت داده بودند، اما این اداره بدون اطلاع قبلی و رعایت عدالت در توزیع پاسپورت، از پذیرش اسناد آنان خودداری کرده است.

شماری از این معترضان که از باشنده‌گان ولسوالی ناهور این ولایت می‌باشند، می‌گویند که طالبان باید از همه ولسوالی‌ها یک دور اسناد متقاضیان پاسپورت را جمع‌آوری می‌کردند تا عدالت رعایت می‌‌شد.

این متقاضیان پاسپورت گفته‌اند که نخست در مقابل دروازه آمریت پاسپورت اعتراض‌ کردند، اما از سوی طالبان سرکوب شدند و سپس برای پی‌گیری خواست‌های‌شان به دفتر والی طالبان غزنی مراجعه کردند، اما نیروهای امنیتی طالبان آنان را از محوطه دفتر والی بیرون راندند و تلفن‌های شماری از آنان را نیز شکستاندند.

این معترضان می‌گویند که برای تداوی مریضان و ارسال دانشجویان به درس و دانشگاه‌های‌شان در بیرون از افغانستان، با مشکلات جدی مواجه‌اند و از مسوولان محلی طالبان می‌خواهند که این روند را متوقف نسازند.

گفتنی است که توزیع پاسپورت در این ولایت به تاریخ چهارم قوس براساس دستور ریاست عمومی پاسپورت آغاز شده بود که بنا بر مشکلات تخنیکی روند توزیع آن به‌گونه عادی به پیش نرفته و پس از یک ماه، دوباره متوقف شده است. مسوولان طالبان در زمینه توضیحات ارایه نمی‌کنند.

 این در حالی است که چندی پیش، ریاست عمومی پاسپورت وزارت داخله حکومت سرپرست طالبان اعلام کرده بود که بنا بر مشکلات امنیتی این ریاست تا اطلاع بعدی به روی متقاضیان پاسپورت مسدود است.

دکمه بازگشت به بالا