گزارش‌ها درباره لت‌وکوب خبرنگاران در گذرگاه تورخم

۸صبح، کابل: طبق گزارش‌ها نیروهای مرزی طالبان در گذرگاه تورخم در ولایت ننگرهارـ جایی که این روزها شمار زیادی برای رفتن به پاکستان در آن تجمع کرده‌اند ـ شماری از خبرگاران را لت‌وکوب کرده‌اند.

طلوع‌ نیوز گزارش داده است ک صداقت غورزنگ، خبرنگار این شبکه در حوزه شرق، برای تهیه گزارش از وضعیت گذرگاه تورخم رفته بود که لت‌وکوب شده است.

غورزنگ گفته است که برای رفتن به تورخم هماهنگی قبلی شده بود، اما نیروهای مرزی طالبان پس از لت‌وکوب، دوربین تصویربرداری و دیگر وسایل خبرنگاری او را به رودخانه انداخته و تلفن همراهش را شکستانده‌اند.

طبق گزارش طلوع ‌نیوز، غورزنگ گفته است:‌ «پس از گفت‌وگوی تصویری با کمیساری گذرگاه تورخم، همراه یکی از نگهبانان این کمیساری برای تهیه گزارش به نزدیکی دروازه تورخم رفتیم. در آن‌جا بی‌چون‌و‌چرا از مرزبانان این گذرگاه تهدید و لت‌وکوب شدیم و کمره و دیگر وسایل خبری من را در دریا انداختند و خودم را برای چندین لحظه در کمیساری نگهداشتند و مبایلم را شکستاندند. تاکنون از سرنوشت کمره‌ام خبری در دست نیست.»

طلوع‌ نیوز از نهادهای مسوول خواسته است که این رویداد را با جدیت پی‌گیری کنند.

گفته شده است که یک خبرنگار دیگر نیز در تورخم لت‌وکوب شده است.

طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

پیش از این مواردی از لت‌وکوب خبرنگاران گزارش شده است. پنج‌شنبه هفته گذشته نیز شماری از خبرنگاران در کابل مورد لت‌وکوب قرار گرفتند.

دکمه بازگشت به بالا