ثبت یک واقعه جدید پولیو در ارزگان؛ یک کودک دوونیم ساله برای همیشه فلج شد

۸صبح، کابل: وزارت صحت عامه از ثبت یک واقعه جدید پولیو در شهر ترینکوت، مرکز ولایت ارزگان خبر داده است. قربانی این بیماری این بار یک کودک دوونیم ساله است که برای همیشه فلج شده است.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه، روز سه‌شنبه، بیست‌وهشتم جوزا در صفحه رسمی توییترش نوشته است که با ثبت این واقعه، شمار واقعات مثبت پولیو در جریان سال ۲۰۱۹ میلادی به ۹ مورد رسیده است. او هم‌چنان گفته است، منطقه مهرآباد شهر ترینکوت جایی که این واقعه مثبت پولیو در آن ثبت شده، بیرون از ساحه پوشش کمپین‌های واکسین پولیو قرار دارد. به گفته او، از سال گذشته به این‌سو به دلیل تهدید «مخالفان مسلح» برنامه محو پولیو در این ساحه تطبیق نشده است.

وزارت صحت عامه در هشتم ماه جوزا از ثبت یک واقعه جدید پولیو در ولسوالی وته‌پور ولایت کنر خبر داده بود که در آن یک کودک سه ماهه برای همیشه فلج شد.

پیش از این واقعات مثبت پولیو در ولایت‌های هلمند، قندهار و ارزگان به ثبت رسیده بود. در سال گذشته میلادی شمار واقعات مثبت پولیو در افغانستان به ۲۱ واقعه رسیده بود. ولایت‌های قندهار، هلمند، ننگرهار و نورستان از ولایت‌هایی‌اند که در آن‌ها واقعات مثبت پولیو در سال ۲۰۱۸ میلادی ثبت شده بود.

دکمه بازگشت به بالا