واکنش‌ها به پخش «اعترافات» تلویزیونی: برقص تا برقصیم

پخش برنامه‌ای از تلویزیون دولتی ایران حاوی «اعترافات» چند بازداشت‌شده‌ای که ویدیوهای رقص خود را در اینستاگرام منتشر کرده بودند، با موجی از واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شده است.

در این برنامه‌‌ی حدوداً ۳۰ دقیقه‌ای که شامگاه جمعه (۱۵ سرطان) با نام «مستند بی‌راهه» از شبکه‌ی یک ایران پخش شد، دست کم سه دختر و یک پسر که چهره‌ی‌شان محو شده درباره‌ی فعالیت‌های‌شان در اینستاگرام به پرسش‌های مجری گاه پاسخ می‌دهند و گاه در طول پاسخ‌های‌شان به گریه می‌افتند.

به نقل از رادیو فردا، در این برنامه‌ی تلویزیونی نام بازداشت‌شدگان ذکر نمی‌شود، اما کاربران شبکه‌های اجتماعی، آن‌ها را مائده هژبری، الناز قاسمی، شاداب و کامی معرفی کرده‌اند. بنا بر گزارش‌ها این چند نفر مدتی پس از بازداشت به قید وثیقه آزاد شدند، اما صفحات آن‌ها در اینستاگرام حذف شده است.

پس از پخش این برنامه‌ی تلویزیونی، کاربران شبکه‌های اجتماعی با استفاده از هشتگ‌های مختلف به آن واکنش نشان داده و به ویژه درباره‌ی گریه‌ی یکی از دختران که مائده هژبری معرفی شده است، نوشته‌اند.

علاوه بر کاربران عادی، شماری از مقام‌های فعلی و مقام‌های پیشین ایران، روزنامه‌نگاران و زندانیان سابق سیاسی نیز درباره‌ی این موضوع واکنش نشان داده‌اند.

دیدگاه are closed.