نی خواهان وضاحت در مورد قتل مینه منگل شد

۸صبح، کابل: نهاد حمایت‌کننده رسانه‌های آزاد، نی، از حکومت خواهان وضاحت در مورد قتل مینه منگل، خبرنگار سابق و مشاور کمیسیون فرهنگی مجلس نماینده‌گان شده است. تفنگ‌دارانی که شناخته نشدند، روز شنبه، بیست‌ویکم ثور، خانم منگل را در مربوطات ناحیه هشتم شهر کابل کشتند.

نی یک روز پس از این رویداد در خبرنامه‌ای از حکومت خواست تا روشن سازد که قتل مینه منگل با پیشینه‌‌ی کاری او ارتباط دارد یا خیر. مینه منگل، پیش از آن‌که به حیث مشاور در کمیسیون فرهنگی مجلس‌ نماینده‌گان کار کند، به عنوان مجری در چند شبکه‌ تلویزیونی کار کرده بود.

به باور مسوولان نهاد نی، قتل این مجری پیشین برنامه‌های تلویزیونی، سبب گمانه‌زنی‌ها و نگرانی‌هایی در جامعه‌ی خبرنگاری شده است. نهاد حمایت‌کننده رسانه‌های آزاد افغانستان هم‌چنان تأکید کرده است که نوع کسب‌وکار خانم منگل نباید مانعی برای رسیده‌گی هرچه فوری به پرونده‌ی قتل او به شمار رود.

در همین حال پولیس کابل از شناسایی عاملان قتل مینه منگل خبر می‌دهد. فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل به ۸صبح گفت که در پیوند به این رویداد چند متهم شناسایی شده‌اند و به زودی بازداشت خواهند شد. سخنگوی پولیس به دلایل امنیتی جزییات بیش‌تر در این مورد نداد.

دکمه بازگشت به بالا