راشدخان در ترکیب تیم ۲۰ آوره دهه اخیر شورای جهانی کرکت قرار گرفت

۸صبح، کابل: راشدخان، توپ‌انداز تیم افغانستان از سوی شورای جهانی کرکت در فهرست تیم ۲۰ آوره دهه اخیر قرار گرفته است.

در این تیم افزون بر راشدخان از افغانستان، روهیت شرما، ویرات کوهلی، مهیندرا سنگه دونی و جسپرت بومرا از هند، اِرِن فینچ و گلین مکسول از آسترالیا، کریس گیل و کیران پولارد از ویست اندیز، ای‌بی دی‌ویلر از افریقای جنوبی و لاسیت ملینگا از سریلانکا نیز در این ترکیب جای گرفته‌اند.

افزون بر این، شورای جهانی کرکت ترکیب بازی‌های چهار روزه‌اش را نیز همه‌گانی کرد. در این ترکیب‌ها اما بازیکنی از تیم ملی کرکت افغانستان جای نگرفته است.

در ترکیب شورای جهانی کرکت برای بازی‌های یک روزه، روهیت شرما، ویرات کوهلی و مهیندرا سنگه دونی از هند، دیوید ورنر و میشل استارک از آسترالیا، ای بی دی‌ویلر و عمران طاهر از افریقای جنوبی، بن استوکس از انگلستان، شکیب‌الحسن از بنگله‌دیش، ترنت بولت از زیلاند جدید و لاسیت مالینگا از سریلانکا در این ترکیب قرار گرفته‌اند.

هم‌چنان بر اساس اعلام این شورا، الیستر کوک، بن استوکس، استورات برواد و جیمز اندرسون از انگلستان، دیوید ورنر و استیو اسمیت از آسترالیا، ویرات کوهلی و چندرن اشوین از هند، دیلی ستین از افریقای جنوبی، کمار سنگاکارا از سریلانکا و کین ویلیامسن از زیلاند جدید در ترکیب تیم پنج روزه دهه گذشته حضور دارند.

مهیندرا سنگه دونی از سوی شورای جهانی کرکت به عنون کاپیتان تیم‌های ۲۰ آوره و یک روزه و ویرات کوهلی به عنوان کاپیتان بازی‌ها چهار روزه انتخاب شده است.

گفتنی است که شورای جهانی کرکت ترکیب تیم زنان را نیز همگانی کرده است.

در تیم ۲۰ آوره زنان یک دهه گذشته، الیس پری، الیسا هلی، مگ لانینگ و میگان اسکوت از آسترالیا، هارمان‌پریت کائور و پونم یادف از هند، سوزی باتس و صوفی دیوین از زیلاند جدید، ستیفانی تیلور و دیندرا دوتین از ویست اندیز و انیا شروبسله از انگلستان حضور دارند.

در تیم یک روزه زنان نیز الیس پری، الیسا هلی و مگ لانینگ از آسترالیا دان وان نیکرک و ماریزانه کاپ از افریقای جنوبی، میتالی راج و ژولان گوسوامی از هند، ستیفانی تایلر و انیسه محمد از ویست اندیز، سوزی باتس از زیلاند جدید و سارا تیلور از انگلستان در ترکیب قرار گرفته‌اند.

برای هردو ترکیب بخش زنان، مگ لانینگ از آسترالیا به عنوان کاپیتان تعیین شده است.

گفتنی است که راشدخان اولین دیدار رسمی‌ ۲۰ آوره را در بیست‌وپنجم اکتوبر ۲۰۱۵ در برابر تیم زمبابوی انجام داد.

بدین ترتیب عملکرد پنج ساله راشدخان شورای جهانی کرکت را مجاب کرد که وی را در ترکیب یک دهه اخیر قرار دهد.

 بر اساس آمارها، راشدخان در این مدت نزدیک به ۳۰۰ دیدار ملی و باشگاهی انجام داده و در مجموع، بیش از ۴۰۰ ویکت به دست آورده است.

دکمه بازگشت به بالا