اداره خط آهن: روز گذشته ۹ هزار و ۱۴ تُن مواد غذایی وارد کشور شده است

۸صبح، کابل: اداره خط آهن اعلام کرده است که واردات کالاهای تجارتی، به‌ ویژه مواد غذایی از طریق خطوط آهن کشور، به ‌صورت عادی جریان دارد. این اداره با نشر خبرنامه‌ای گفته است که تنها روز گذشته ۹ هزار و ۱۴ تُن مواد غذایی وارد کشور شده است.

طبق اعلام این اداره، روز دوشنبه، بیست‌وششم حوت، از مسیرهای خطوط آهن حیرتان- مزارشریف، آقینه و تورغندی در مجموع ۲۱۵ واگن کالای تجارتی که از آن جمله ۱۳۹ واگون آن، مواد غذایی می‌باشد، وارد کشور شده است.

اداره خط آهن گفته است که اطمینان جدی وجود دارد تا مواد غذایی از کشورهای آسیاسی میانه، به شکل نورمال از طریق خطوط آهن، وارد کشور شود.

این در حالی است که روز گذشته مواد غذایی از جمله آرد، روغن و برنج در شهر کابل و سایر شهرها به صورت بی‌پیشنه افزایش یافته بود. دلیل افزایش مواد غذایی در بازارها هراس از گسترش ویروس کرونا و افزایش تقاضا از سوی مردم خوانده شده است.

بسیاری از مغازه‌داران در شهر کابل و سایر شهرها نیز دست به احتکار زده بودند که سرانجام پولیس و شهرداری نیز وارد عمل شدند و برخی از دکان‌ها را مهرولاک کردند.

افغانستان از طریق خطوط آهن حیرتان- مزارشریف، ایستگاه‌های خطوط آهن آقینه و تورغندی به شبکه خط آهن کشورهای اوزبیکستان، ترکمنستان، قزاقستان، چین و روسیه وصل است و صادرات و واردات کالاهای تجارتی، از این طریق صورت می‌گیرد.

دکمه بازگشت به بالا