اداره راه آهن: در ۱۰ روز گذشته ۱۳۵هزار تُن کالای تجارتی وارد کشور شده است

۸صبح، کابل: اداره راه آهن اعلام کرد که در جریان ۱۰ روز گذشته بیش از ۱۳۵ هزار تُن کالای تجارتی که بخش عمده آن مواد غذایی است، از طریق راه‌های آهن وارد کشور شده است.

این اداره گفته است که به رغم شیوع ویروس کرونا، روند انتقال اموال تجارتی از طریق خط‌های آهن جریان داشته است. طبق اعلام اداره راه آهن، از آغاز ماه جاری تا دهم آن، دو هزار و ۵۴۸ واگون حامل کالای تجارتی در ایستگاه‌های خطوط آهن حیرتان – مزارشریف، آقینه و تورغندی تخلیه شده‌ است.

در خبرنامه اداره راه آهن آمده است که این شمار واگون‌ها، حامل ۱۳۵ هزار و ۲۳۱ تُن کالای تجارتی شامل مواد غذایی، نفتی، ساختمانی و برخی دیگر از مواد مورد نیاز شهروندان کشور بوده است.

در جریان ۱۰ روز گذشته بیش از ۲۰ هزار تُن گندم، نزدیک به ۴۲ هزار و ۵۰۰ تُن آرد، یک هزار و ۳۷۶ تُن روغن به کشور وارد شده است.

به همین ترتیب، بیش از ۲۵ هزار تن مواد نفتی، بیش از هفت هزار و ۵۰۰ تُن مواد ساختمانی و بیش از پنج هزار و ۲۰۰ تُن سایر مواد مورد نیاز شهروندان، از طریق راه‌های آهن وارد کشور شده است.

اداره راه آهن افغانستان گفته است که در زمان وضع محدودیت گشت‌وگذار ناشی از شیوع ویروس کرونا، انتقال کالای تجارتی از طریق راه‌های آهن، به ‌صورت منظم و بی‌وقفه صورت گرفته است.

دکمه بازگشت به بالا