معترضان در هرات: فرمانده پولیس برکنار نشود، اعتصاب عمومی می‌کنیم

۸صبح، هرات: شماری از فعالان اقتصادی و اعضای شورای ولایتی هرات، با ابراز نگرانی از وضعیت امنیتی در این ولایت، فرمانده پولیس را به ناکامی در تامین امنیت متهم می‌کنند.

آنان روز دوشنبه، ششم دلو، با حضور در شورای ولایتی هرات، از حکومت مرکزی خواستند فرمانده پولیس هرات را برکنار کند.

عبیدالله یاری، معاون اتاق اصناف و پیشه‌وران هرات، در این نشست هشدار داد، اگر فرمانده پولیس برکنار نشود، تمام اصناف و دکان‌داران هرات روز سه‌شنبه هفته آینده اعتصاب عمومی می‌کنند.

کامران علی‌زایی، رییس شورای ولایتی، یونس قاضی‌زاده، رییس اتاق تجارت ‌و سرمایه‌گذاری، بهاءالدین رحیمی، رییس اتحادیه صرافان هرات، حمیدالله خادم، رییس اتاق صنایع و معادن، داکتر نثاراحمد مصدق، رییس اتحادیه داکتران و عبیدالله یاری، معاون اتاق اصناف ‌و پیشه‌وران هرات، در این نشست خبری از وضعیت امنیتی هرات ابراز نگرانی کردند.

اشتراک‌کننده‌گان این نشست، تاکید دارند که مشکلات امنیتی هرات را با شخص رییس جمهور ‌و مشاور شورای امنیت ملی کشور در میان گذاشته‌اند.

با این حال، فرمانده پولیس هرات حاضر نشد در این مورد چیزی بگوید، اما پیش از این آوازه برکناری‌‌اش و تقرر حسیب‌الله قریشی را به عنوان فرمانده پولیس هرات رد کرده بود.

چندی پیش نیز، مخالفان فرمانده پولیس هرات با برپایی گردهم‌آیی اعتراضی، او را به فساد متهم کردند، اما در مقابل سلطان داوود، رییس شورای ولایتی و برخی اعضای مجلس نماینده‌گان را به فساد و زورگیری متهم کرد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن