لوی سارنوالی: در جریان ماه حوت ۲۷۵ قضیه جرمی در امور عسکری ثبت شده است

۸صبح، کابل: لوی سارنوالی کشور اعلام کرده است که در ماه حوت سال ۱۳۹۷ خورشیدی ۲۷۵ قضیه جرمی مربوط به امور عسکری در سراسر کشور در معاونت لوی سارنوالی کشور به ثبت رسیده و به بخشی از این قضایا رسیده‌گی شده است.

در یک خبرنامه این اداره که روز سه‌شنبه، سیزدهم حمل، نشر شد، آمده است که این قضایا شامل ۲۱ مورد جرایم علیه اشخاص، ۱۰ مورد جرایم علیه اموال (فریب‌کاری، جعل، تزویر، رشوه، اخاذی غیرقانونی و اختلاس) و ۱۴ مورد جرایم مربوط به امنیت داخلی و خارجی می‌شود.

از میان قضایای ثبت شده ۶۱ قضیه آن پس از ترتیب اتهام‌نامه صورت دعوای آن به محکمه ابتدایی محول شده و به ۱۷ قضیه آن نیز رسیده‌گی شده است. بر بنیاد این خبرنامه، ۱۴۴ قضیه دیگر تحت کار است و به آن‌ها نیز رسیده‌گی خواهد شد.

هم‌چنان آمده است که ۵ قضیه به مراجعی که این قضایا در آن‌ها به ثبت رسیده، مسترد شده و ۲۲ قضیه دیگر نیز به دلیل نبود اسناد و مدارک کافی و الزامی، حفظ شده است.

اداره لوی سارنوالی هم‌چنان اعلام کرده است که از بابت جرایم نقدی، اختلاس، مواد مخدر و وضع پنجاه درصد معاش کارکنان عسکری که افراد در پیوند به این قضایا محکوم شده‌اند، مبلغ یک میلیون و ۴۳۲ هزار و۸۲۰ افغانی جمع‌آوری و به حساب قطعی دولت به بانک مرکزی سپرده شده است.

دکمه بازگشت به بالا