بازداشت تروریست حرفه‌ای در هرات

۸صبح، هرات: فرماندهی پولیس هرات از بازداشت یک تروریست حرفه‌ای در این ولایت خبر می‌دهد. جنرال امین‌الله امرخیل، فرمانده پولیس هرات در یادداشتی کوتاه نوشته است: «عامل ترورهای اخیر در شهر هرات به همکاری مردم از پای درآورده شد.»

عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی فرماندهی پولیس به ۸صبح می‌گوید، نیروهای حوزه‌ی هفتم امنیتی پولیس ساعت ۰۹:۳۰ صبح روز سه‌شنبه با این مرد درگیر شده‌اند.

به گفته‌ی ولی‌زاده حمله‌کننده از چندی پیش زیر تعقیب پولیس بود و پس از شلیک به محافظ یک بازرگان، فرار کرد و در نهایت به ضرب گلوله زخمی و از منطقه‌ی «رباط کابلی‌ها» بازداشت شد. فرماندهی پولیس هرات تاکید می‌کند این مرد در بیش‌تر ترورهای اخیر این شهر دست داشته است.

داکتر عارف جلالی، سرطبیب شفاخانه‌ی مرکزی هرات به ۸صبح گفت که این مرد با حالت بی‌هوش به شفاخانه منتقل شده و دو گلوله از بدنش خارج شده است. سرطبیب شفاخانه هرات می‌افزاید تا کنون هویت این مرد مشخص نشده و وضعیت صحی او «بسیار وخیم» است.

هرات در جریان روزهای اخیر، گواه برخی ناامنی‌ها بود و چند مورد قتل مسلحانه، آدم‌ربایی، و حمله‌ی انتحاری در این شهر رخ داده است.

برخی از اعضای مجلس نماینده‌گان با انتقاد از افزایش ناامنی‌ها در شهر هرات، خواهان اقدام جدی حکومت مرکزی برای تامین امنیت‌اند.

با این حال فرماندهی پولیس هرات می‌گوید از آغاز سال روان خورشیدی تا کنون بیش‌تر از دو هزار تن در پیوند به جرایم گوناگون از سوی پولیس بازداشت شده‌اند و نیروهای امنیتی به گونه جدی با تبه‌کاران برخورد می‌کنند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن