رییس جمهور غنی مسوول تیم پولیو در یونیسف برای افغانستان را از کشور اخراج کرد

۸صبح، کابل: محمد محمدی، مسوول تیم پولیو در یونیسف یا اداره حمایت از کودکان سازمان ملل متحد از سوی رییس جمهور غنی از کشور اخراج شده است.

دواخان مینه‌پال، معاون سخنگوی رییس جمهور روز چهارشنبه، هشتم دلو به روزنامه ۸صبح گفت که او به دلیل «بی‌اعتنایی» به رییس جمهور غنی و نبود شفافیت در امور کاری‌اش در ظرف ۲۴ ساعت از کشور اخراج شده است.

منابع معتبر در دولت به روزنامه ۸صبح گفته‌اند که محمد محمدی در یکی از جلسات به جای ارائه گزارش از کارهای خود به رییس جمهور غنی بی‌اعتنایی کرده است. رییس جمهور غنی به یوناما یا دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان ۲۴ ساعت فرصت داده بود تا محمدی را اخراج کند و از او به صورت کتبی معذرت بخواهد.

به گفته این منبع، رییس جمهور غنی از مسوول تیم پولیو در یونیسف برای افغانستان خواسته بود که گزارش مصارف و کارکردهای خود را ارائه کند و نیز توضیح دهد که با وجود هزینه گزاف چرا موارد ابتلا به فلج کودکان افزایش یافته است.

طبق معلومات این منبع، تنها ۲۲ میلیون دالر از سوی یونیسف برای آگاهی عامه مصرف شده است و همین طور معاش گزاف کارمندان این اداره مورد انتقاد دولت افغانستان است.

منبع افزود که توزیع صابون بی‌کیفیت در ننگرهار از سوی یونیسف نیز از موضوعاتی است که دولت افغانستان درباره آن ملاحظه دارد.

نشستی که به گفته منبع مسوول تیم پولیو در یونیسف به رییس جمهور غنی در آن بی‌اعتنایی کرده است، پیش از نشست او با بیل گیتس، بیان‌گذار مایکروسافت برگزار شده بود.

محمد اشرف غنی شام روز دوشنبه با بیل گیتس درباره مبارزه با پولیو در کشور گفت‌وگو کرده بود.

در سال گذشته میلادی ۵۶ مورد ابتلا به پولیو شده است که نسبت به سال قبل افزایش را نشان می‌دهد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن