رییس جمهور غنی و هیأت همراهش به واشنگتن رسید

۸صبح، کابل: ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده است که محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور و هیأت همرایش بعد از ظهر روز پنج‌شنبه، سوم سرطان ، به واشنگتن رسیده است.

براساس اعلامیه ارگ، قرار است که رییس جمهور در جریان این سفر با جو بایدن، رییس جمهور امریکا، اعضای کانگرس و سنا و شمار دیگری از مقام‌های آن کشور در مورد فصل جدید روابط و تقویت مناسبات دو جانبه در عرصه‌های مختلف، به ویژه حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بحث و گفت‌وگو کنند.

در عین حال عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی نیز گفته است که هیأت افغانستان در این سفر در باره روند صلح، تداوم همکاری و روابط استراتژیک کابل- واشنگتن پس از خروج نیروهای بین‌المللی از افغانستان، ادامه همکاری دو کشور در راستای مبارزه با تروریسم، تداوم کمک‌های جامعۀ بین‌المللی به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و ادامه‌ی کمک‌های توسعه‌یی ایالات متحده برای افغانستان بحث خواهد شد.

در این سفر، آقای غنی را به شمول عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری، محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه، حمدالله محب مشاور امنیت ملی، وحید عمر رییس اداره ارتباطات عامه و استراتژیک ریاست جمهوری، عبدالمتین بیگ، حبیبه سرابی و فاطمه گیلانی اعضای هیات مذاکره‌کننده دولت و شهرزاد اکبر رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر، همراهی می‌کنند.

این سفر در حالی انجام شده است که بیش‌تر ساحات کشور شاهد نبردهای سنگین میان طالبان و نیروهای امنیتی است. براساس معلومات، در جریان یک ماه اخیر طالبان نزدیک به ۷۰ ولسوالی را تصرف کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا