تدابیر احتیاطی در ادارات؛ زنان باردار و کارمندان مسن خدمات ملکی برای دو تا سه هفته از خانه کار می‌کنند

۸صبح، کابل: کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی یک رشته تدابیر احتیاطی را در ادارات خدمات ملکی برای پیش‌گیری از ویروس کرونا اعلام کرد. طبق این تدابیر زنان باردار و کارمندان بین سن ۵۸ تا ۶۵ ساله اجازه دارند برای دو تا سه هفته از راه دور در خانه‌های‌شان کار کنند.

این کمیسیون با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده است که طبق هدایت مقام عالی ریاست جمهوری برای جلوگیری از انتشار بیماری کووید ۱۹ و خطرهای آن، این تدابیر سر از روز دوشنبه، بیست‌وششم حوت، در ادارات به اجرا گذاشته می‌شود.

طبق اعلام کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، کارکنان خدمات ملکی که در رده سنی ۵۸ تا ۶۵ سال قرار دارند، می‌توانند برای مدت سه هفته از راه دور در خانه‌های‌شان کار کنند. حضور این کارمندان در این مدت، به لزوم‌دید ادارات مشروط شده است.

هم‌چنان کارکنان زن که دوره‌ی بارداری‌شان را می‌گذرانند، می‌توانند به مدت دو هفته از راه دور در خانه‌های‌شان کار کنند. کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی گفته است که ادارات مکلف‌اند در صورت دست‌رسی به وسایل الکترونیک، این امکانات را در خانه برای‌شان فراهم کنند.

براساس تدابیر احتیاطی اتخاذ‌شده از سوی کمیسیون اصلاحات اداری آن شمار از کارکنان خدمات ملکی که به تازه‌گی از مسافرت‌های بیرونی ــ به‌ ویژه مسافرت به کشورهایی که ویروس کرونا در آن‌ها گسترش یافته است ــ برگشته‌اند، مکلف‌اند با استفاده‌ از مرخصی‌های سالانه‌ی‌شان، برای دو هفته به دفتر حضور نیابند.

در خبرنامه کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی آمده است: «ادارات واحدهای سومی (ولسوالی‌ها) مکلف‌اند برنامه‌های آگاهی‌دهی در زمینه ویروس کرونا را در هم‌آهنگی با وزارت انکشاف دهات، از طریق شوراهای محلی، بزرگان قوم، موی‌سپیدان و مساجد، برگزار کنند.»

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در افغانستان به ۲۱ نفر رسیده است. حکومت امروز دستور جلوگیری از برگزاری مراسم مناسبتی عروسی و انسداد حمام‌ها و حوزه‌های آب‌بازی را داده است.

دکمه بازگشت به بالا