قطع برق، سبب توقف تولید آکسیجن در هرات شده است

۸صبح، هرات: به دنبال کمبود شدید آکسیجن در شفاخانه کووید-۱۹ هرات، شماری از وابسته‌گان بیماران بستری در این مرکز درمانی از پیامدهای خطرناک کمبود آکسیجن هشدار می‌دهند.

اقارب بیماران بستری در شفاخانه بیماران کووید-۱۹ ادعا دارند که دلیل کمبود آکسیجن، توقف تولید آن در کارخانه‌های تولیدی در پی قطع شدن برق وارداتی از ایران است.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات، می‌گوید که براساس هدایت والی این ولایت، جلسه مشترک مسوولان صحت عامه، سکتور خصوصی، اتاق صنایع و تولیدکننده‌گان آکسیجن زیر نظر معاون والی هرات برگزار شده است.

وی افزود که در این نشست تدابیر لازم برای تامین نیازمندی‌های کارخانه‌ها از جمله رفع مشکل «کاهش ولتاژ برق» و تامین برق پایدار روی دست گرفته شده است. به گفته او، مقام‌های محلی هرات بر توزیع دقیق و سریع آکسیجن به بیماران تاکید کرده‌اند و انتظار می‌رود مشکل به میان آمده خیلی زود برطرف شود.

این در حالی است که با آغاز موج جدید بیماری کرونا در هرات، مراجعه بیماران به شفاخانه‌ها افزایش یافته و گراف مبتلایان و مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری نیز بلند رفته است.

در پی انفجار یک پایه خط انتقال برق وارداتی ایران به هرات، جریان برق قطع شد و فعالیت صدها کارخانه تولیدی به شمول کارخانه‌های تولید آکسیجن مختل شده است.

دکمه بازگشت به بالا